Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
24 listopada 2016

JSW: górnicy przechodzą na urlopy bez zakłóceń

JSW: górnicy przechodzą na urlopy bez zakłóceń

Jastrzębska Spółka Węglowa zapewnia, że przejścia jej byłych pracowników na urlopy górnicze przebiegają płynnie i bez zakłóceń, a wszystkie wnioski zostały przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wciąż jednak jest pewna grupa pracowników, która skarży się na przedłużająca się w czasie procedurę. 

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że wszystkie wnioski dotyczące byłych pracowników przesłano do odpowiednich oddziałów ZUS, który wydał 700 decyzji w sprawie przyznania urlopu górniczego, na 1200 osób zakwalifikowanych do tego świadczenia.

Jednak niektórzy byli górnicy narzekają, że owszem ich wnioski zostały skierowane do ZUS-u, ale były niepełne i trzeba było je uzupełniać.

- Otrzymałem pismo z ZUS z zapytaniem, czy nie korzystałem z urlopu bezpłatnego w czasie od 22-30 września, a przecież wtedy normalnie pracowałem. Musiałem zasuwać do biura obsługi załogi na kopalni „Jas-Mos”, aby pobrać stosowne zaświadczenie. Zawiozłem dokument do ZUS i usłyszałem, że od tego momentu mają znowu 60 dni na rozpatrzenie mojego wniosku. Tak, że mogę sobie czekać do końca roku. Panie na kopalni zwalały winę za tą sytuację na pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a ci na kopalnię. Kto odpowiada za ten bałagan? – pyta były pracownik kopalni „Jas-Mos”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnictwo: Kolejne zarzuty korupcyjne Górnictwo: Kolejne zarzuty korupcyjne

Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
,,oczekujący,,25.11.2016 12:07

Tia,bez zakłóceń czekam dwa miechy na decyzję

tusoslaw24.11.2016 17:53

mamy 21 wiek a zawistne polaczki zamiast dążyć do tego żeby sami mieli lepiej to wolą wywlekać swoje frustracje na innych

smiech na sali do hg24.11.2016 12:35

zus i srk to państwowe firmy w jsw większość akcji ma państwo nie wiesz to się nie wypowiadaj

hg24.11.2016 12:00

Do "smiech na sali" JSW jest na giełdzie nie jest panstwowa firma dla Was Ignorantów kiedy cos dobrego sie dzieje jest panstwowa firma a jak złego to prywatna do ktorej nie moze ingerowac pomoc panstwa taka juz mentalnosc ludzi zazdrosnych fuj

smiech na sali24.11.2016 10:08

mamy 21 wiek ludzie lataja w kosmos a w państwowych firmah dalej.......PRL

edek 24.11.2016 9:18

Czyste jaja