Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 lutego 2017

Kierowca pędził 106 km/h ulicą Cieszyńską

Kierowca pędził 106 km/h ulicą Cieszyńską
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który poruszał się ulicami miasta z nadmierną prędkością. Drogowym piratem okazał się 24-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h

- Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna czwartkowej  interwencji jastrzębskiej drogówki. Podczas wykonywanego na ulicy Cieszyńskiej pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę audi, który miał na liczniku 106 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 56 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 24-latek pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przypominają, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z Konstytucją.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach Uwaga! Policja apeluje o ostrożność na drogach

Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
pj "B i D"26.02.2017 21:37

Przepisowo to się jeździ podczas egzaminu na prawko.

ruptawa26.02.2017 21:03

Na Libowcu to by się obłowili!!!!!!

do Gość26.02.2017 13:03

Oddaj matce komputer weź kredki i porysuj sobie coś bo z twoim tokiem myślenia jeszcze sobie roztrzaskasz łeb o monitor.W sumie i tak już masz potrzaskany.

herman25.02.2017 15:11

Gdyby stanęli na wyzwolenia to by mieli co 5 min prawko

do seboc25.02.2017 10:33

Toś dobrze napisał:) Gość ima się wszystkiego, a czego nie tknie to sp...li, albo kończy aferą. Facet od wszystkiego, czyli od niczego, ale ma parcie na kasę. Ale ciągle płynie i zawsze z prądem...

Babcia25.02.2017 9:56

Nawet bym nie zdążyła uciec z przejścia dla pieszych.Mógłby chociaż właczyć sygnalizację świetlną i alarm.

Gość25.02.2017 8:36

jest sposób na piratów - stłuc butelkę na drodze, pirat nie wyhamuje w porę i sobie poharata opony

Pokaż wszystkie opinie (15)