Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
29 marca 2017

Gimnazjalistka zachowała zimą krew. Pomogła chorej dziewczynie

Gimnazjalistka zachowała zimą krew. Pomogła chorej dziewczynie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Gdyby nie postawa uczennicy z Gimnazjum nr 8 nie wiadomo, jak dla dziewczyny, która dostała nagle ataku padaczki na przystanku autobusowym zakończyłaby się cała ta sytuacja. Na szczęście wszystko znalazło pozytywny finał.

- W czwartek, 16 marca, na przystanku przed Gimnazjum nr 8 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Jadąc rano do szkoły Natalia Mikulak nie mogła się spodziewać, że zaraz po wyjściu z autobusu uratuje chorą na padaczkę dziewczynę. A tak się właśnie stało. Gdy owa dziewczyna miała atak, a nikt ze świadków nie wiedział co robić, Natalia wzięła sprawę w swoje ręce. Pomimo drgawek dziewczyny i krwi, trzecioklasistka nie przestraszyła się. Przewróciła chorą na bok, pilnowała, żeby poszkodowana mogła swobodnie oddychać jednocześnie udzielając informacji dystrybutorce z pogotowia - relacjonował naoczny świadek zdarzenia.

Rada Rodziców Gimnazjum nr 8 postanowiła drobnymi upominkami nagrodzić postawę Natalii Mikulak oraz towarzyszących jej podczas tego zdarzenia koleżanek - Beaty Krakowskiej i Weronice Jarzyna. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty

Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do rannego Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do rannego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Renia30.03.2017 14:13

Gratulacje dla dziewczynki i jej koleżanek jestem dumna że to Jastrzebianki o wielkim sercu

wierzba....30.03.2017 4:41

Serce rośnie, kiedy czyta się takie informacje. Brawo dla dziewczyn, wraca wiara w człowieka.......jeszcze raz gratki wielkie.... :-)

mysliciel29.03.2017 22:56

Sluzba zdrowia kuleje i obowiazki przekladaja na najmlodszych !

Cysia 29.03.2017 20:43

Wielki szacun! :)

Czytacz MarekCzytacz Marek29.03.2017 15:11

Pamiętam jak za moich czasów uczyli pierwszej pomocy. 3 godziny i po sprawie. Przez 3 lata liceum żadnego przypomnienia. Brawa dla dziewczyny

adam57sohrau29.03.2017 13:25

Nas nie uczono jak pomagac innym.Wielki szacun dla tej panienki!

Absolwent ZSZ29.03.2017 13:25

w życiu już chyba że 100 razy się z tym spotkałem albo inni już pomagali albo sam musiałem pomagać,ludzie stali i się tylko gapili albo słyszałem że mam zostawić "pijaczyne" ale innych nie interesowało to czy rozbił sobie głowę
Czy wróci do rodziny cało do domu i czy zobaczy swoje pociechy .
Czy tak samo dziecko wróci do domu .
Dlatego kursy pierwszej pomocy powinny być organizowane jak najwcześniej by dzieci czy też młodzież zamiast stać i patrzeć jak Szpak w p****
Tylko instynktownie być przy tej osobie sprawdzić co się dzieje i zadzwonić na nr alarmowy.

Pokaż wszystkie opinie (12)