Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
29 marca 2017

Gimnazjalistka zachowała zimą krew. Pomogła chorej dziewczynie

Gimnazjalistka zachowała zimą krew. Pomogła chorej dziewczynie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Gdyby nie postawa uczennicy z Gimnazjum nr 8 nie wiadomo, jak dla dziewczyny, która dostała nagle ataku padaczki na przystanku autobusowym zakończyłaby się cała ta sytuacja. Na szczęście wszystko znalazło pozytywny finał.

- W czwartek, 16 marca, na przystanku przed Gimnazjum nr 8 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Jadąc rano do szkoły Natalia Mikulak nie mogła się spodziewać, że zaraz po wyjściu z autobusu uratuje chorą na padaczkę dziewczynę. A tak się właśnie stało. Gdy owa dziewczyna miała atak, a nikt ze świadków nie wiedział co robić, Natalia wzięła sprawę w swoje ręce. Pomimo drgawek dziewczyny i krwi, trzecioklasistka nie przestraszyła się. Przewróciła chorą na bok, pilnowała, żeby poszkodowana mogła swobodnie oddychać jednocześnie udzielając informacji dystrybutorce z pogotowia - relacjonował naoczny świadek zdarzenia.

Rada Rodziców Gimnazjum nr 8 postanowiła drobnymi upominkami nagrodzić postawę Natalii Mikulak oraz towarzyszących jej podczas tego zdarzenia koleżanek - Beaty Krakowskiej i Weronice Jarzyna. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koperta schowana w lodówce może uratować życie Koperta schowana w lodówce może uratować życie

Strażacy udzielili pomocy na przystanku autobusowym Strażacy udzielili pomocy na przystanku autobusowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Renia30.03.2017 14:13

Gratulacje dla dziewczynki i jej koleżanek jestem dumna że to Jastrzebianki o wielkim sercu

wierzba....30.03.2017 4:41

Serce rośnie, kiedy czyta się takie informacje. Brawo dla dziewczyn, wraca wiara w człowieka.......jeszcze raz gratki wielkie.... :-)

mysliciel29.03.2017 22:56

Sluzba zdrowia kuleje i obowiazki przekladaja na najmlodszych !

Cysia 29.03.2017 20:43

Wielki szacun! :)

Czytacz MarekCzytacz Marek29.03.2017 15:11

Pamiętam jak za moich czasów uczyli pierwszej pomocy. 3 godziny i po sprawie. Przez 3 lata liceum żadnego przypomnienia. Brawa dla dziewczyny

adam57sohrau29.03.2017 13:25

Nas nie uczono jak pomagac innym.Wielki szacun dla tej panienki!

Absolwent ZSZ29.03.2017 13:25

w życiu już chyba że 100 razy się z tym spotkałem albo inni już pomagali albo sam musiałem pomagać,ludzie stali i się tylko gapili albo słyszałem że mam zostawić "pijaczyne" ale innych nie interesowało to czy rozbił sobie głowę
Czy wróci do rodziny cało do domu i czy zobaczy swoje pociechy .
Czy tak samo dziecko wróci do domu .
Dlatego kursy pierwszej pomocy powinny być organizowane jak najwcześniej by dzieci czy też młodzież zamiast stać i patrzeć jak Szpak w p****
Tylko instynktownie być przy tej osobie sprawdzić co się dzieje i zadzwonić na nr alarmowy.

Pokaż wszystkie opinie (12)