Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
17 lipca 2017

W Jastrzębiu są chętni na darmowe posiłki

W Jastrzębiu są chętni na darmowe posiłki
fot. Jadłodzielnia  foodsharing 

Jadłodzielnia  foodsharing zaczęła działać w Jastrzębiu pod koniec zeszłego tygodnia,  a okazało  się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Zostawiona w lodówce żywność rozchodzi się błyskawicznie. 

Każdy, kto zastanawiał się czy jadłodzielnia jest w Jastrzębiu potrzebna musi porzucić te wątpliwości. Ogromne zainteresowanie darmowym jedzeniem przerosło chyba nawet oczekiwania samych pomysłodawców.

- Kochani, w naszej jadłodzielni robi się pusto, co oczywiście bardzo nas cieszy! Z jedzenia korzystają bardzo różni ludzie. Przeważnie bezdomni i osoby starsze, którym nie wystarcza na pożywienie. Osobiście byliśmy świadkami, gdy starszy pan pytał, czy może zabrać sobie makaron, bo nie ma w domu co włożyć do garnka. Tak więc wielki apel do wszystkich jastrzębian - przejrzyjcie swoje szafki i lodówki, może jest tam coś z czego już nie skorzystacie, a ktoś inny chętnie zje. Nie marnujmy jedzenia - mówi Aleksandra Fabisz-Zblewska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
na dwoje babka wróżyła17.07.2017 20:49

Potrzebujący weźmie jedzenie jestem szczęśliwy, menel weźmie jedzenie kicha....
Nie ma kontroli czy jedzenie weźmie 10 letni alkoholik spod supersamu czy biedny emeryt rencista...

adamm17.07.2017 19:15

gdzie to stoi? pójde sobie pozbierać różne dobre jedzonko

Gość17.07.2017 15:40

Pani Aleksandro, lepiej zebrać żywność i dostarczyć naprawdę potrzebujący, a nie cwaniakom i nierobom. Czy to nie wstyd, że starszy pan nie ma co do garnka włożyć, a "samotnie" wychowujące dzieci przesiadują w knajpach i żyją sobie, jak pączki w maśle , bo korzystają z każdej możliwej pomocy? Rząd dał 500+ na wódę i o 5 zł zwaloryzował emerytury. O. Tadeusz za to dostał następne pół miliona.

Gość17.07.2017 12:16

Dotcom, dlatego w trakcie "koncertów" w Foksie, powinno być zwiększone zaopatrzenie jadłodzielnii , zwłaszcza o kiełbachę i chipsy.

Leszek17.07.2017 11:11

I bardzo dobrze Polak potrafi się dzielić.

dotcom17.07.2017 9:54

Jadłodzielnia miała być zamknięta wieczorem? Wczoraj około 21 byłem świadkiem jak dwóch cwaniaków wyszło z foxa, wzięli zagrychę i wrócili do picia. Tak się kończy w tym mieście pomoc potrzebującym. Ludzie nie dorośli.

Gość17.07.2017 8:28

Janek już nawet nie zbiera puszek, tylko śpi w śmietniku i żywi się w jadłodzielni. Matka i siostra mogą wiele zaoszczędzić.

Pokaż wszystkie opinie (9)