Lista nr 18 - Koalicja Anny Hetman

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
x
17 lipca 2017

W Jastrzębiu są chętni na darmowe posiłki

W Jastrzębiu są chętni na darmowe posiłki
fot. Jadłodzielnia  foodsharing 

Jadłodzielnia  foodsharing zaczęła działać w Jastrzębiu pod koniec zeszłego tygodnia,  a okazało  się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Zostawiona w lodówce żywność rozchodzi się błyskawicznie. 

Każdy, kto zastanawiał się czy jadłodzielnia jest w Jastrzębiu potrzebna musi porzucić te wątpliwości. Ogromne zainteresowanie darmowym jedzeniem przerosło chyba nawet oczekiwania samych pomysłodawców.

- Kochani, w naszej jadłodzielni robi się pusto, co oczywiście bardzo nas cieszy! Z jedzenia korzystają bardzo różni ludzie. Przeważnie bezdomni i osoby starsze, którym nie wystarcza na pożywienie. Osobiście byliśmy świadkami, gdy starszy pan pytał, czy może zabrać sobie makaron, bo nie ma w domu co włożyć do garnka. Tak więc wielki apel do wszystkich jastrzębian - przejrzyjcie swoje szafki i lodówki, może jest tam coś z czego już nie skorzystacie, a ktoś inny chętnie zje. Nie marnujmy jedzenia - mówi Aleksandra Fabisz-Zblewska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni

Pisanki dla bezdomnych. Żywność dla każdego Pisanki dla bezdomnych. Żywność dla każdego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
na dwoje babka wróżyła17.07.2017 20:49

Potrzebujący weźmie jedzenie jestem szczęśliwy, menel weźmie jedzenie kicha....
Nie ma kontroli czy jedzenie weźmie 10 letni alkoholik spod supersamu czy biedny emeryt rencista...

adamm17.07.2017 19:15

gdzie to stoi? pójde sobie pozbierać różne dobre jedzonko

Gość17.07.2017 15:40

Pani Aleksandro, lepiej zebrać żywność i dostarczyć naprawdę potrzebujący, a nie cwaniakom i nierobom. Czy to nie wstyd, że starszy pan nie ma co do garnka włożyć, a "samotnie" wychowujące dzieci przesiadują w knajpach i żyją sobie, jak pączki w maśle , bo korzystają z każdej możliwej pomocy? Rząd dał 500+ na wódę i o 5 zł zwaloryzował emerytury. O. Tadeusz za to dostał następne pół miliona.

Gość17.07.2017 12:16

Dotcom, dlatego w trakcie "koncertów" w Foksie, powinno być zwiększone zaopatrzenie jadłodzielnii , zwłaszcza o kiełbachę i chipsy.

Leszek17.07.2017 11:11

I bardzo dobrze Polak potrafi się dzielić.

dotcom17.07.2017 9:54

Jadłodzielnia miała być zamknięta wieczorem? Wczoraj około 21 byłem świadkiem jak dwóch cwaniaków wyszło z foxa, wzięli zagrychę i wrócili do picia. Tak się kończy w tym mieście pomoc potrzebującym. Ludzie nie dorośli.

Gość17.07.2017 8:28

Janek już nawet nie zbiera puszek, tylko śpi w śmietniku i żywi się w jadłodzielni. Matka i siostra mogą wiele zaoszczędzić.

Pokaż wszystkie opinie (9)