Jak dobrać właściwą poduszkę ortopedyczną?

Wybór właściwej poduszki ortopedycznej jest decyzją nie mniej istotną niż zakup odpowiedniego dla naszych potrzeb materaca. Rodzaj podparcia głowy i odcinka szyjnego ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego komfortu naszego snu. Jak dobrać właściwą poduszkę ortopedyczną, dzięki której będziemy wysypiać się lepiej niż kiedykolwiek?

Jak dobrać właściwą poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego warto poświęcić czas na wybór właściwej poduszki?

Uzyskanie optymalnego podparcia dla całego ciała jest jedynym sposobem na usprawnienie jakości naszego snu. Tylko w sytuacji, w której nasza głowa, kark, barki, plecy, miednica oraz nogi będą znajdowały się w optymalnej pozycji, pozwolimy sobie na całkowite rozluźnienie na czas nocnego odpoczynku. Niestety – często zdarza się, że stosujemy zbyt wysokie lub zbyt niskie poduszki, przyczyniające się do powstawania bolesnych spięć mięśni spowodowanych koniecznością nieustannej aktywności mięśniowej w czasie, w którym nasze ciało powinno się regenerować.

Poduszka ortopedyczna jest elementem wyposażenia sypialni, który pozwoli nam przyjąć najkorzystniejszą ze zdrowotnego punktu widzenia pozycję ciała oraz utrzymać ją w niezmienionej formie przez całą noc. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w poszczególnych modelach nowoczesnych, dostosowujących się do naszej fizjonomii rozwiązań.

Najważniejszym zadaniem poduszki ortopedycznej jest zapewnienie górnemu odcinkowi kręgosłupa optymalnego i stabilnego podparcia. Poduszki wykonane z pianki termoelastycznej tworzą w tym celu wgłębienie, dopasowujące się do kształtu naszej głowy i szyi, oferując tym samym najlepsze podparcie dla całego odcinka szyjnego kręgosłupa. Żeby jednak poduszka ortopedyczna mogła spełniać swoją rolę, powinniśmy dobrać ją odpowiednio do twardości naszego materaca, ulubionej pozycji snu oraz odległości pomiędzy naszą szyją a powierzchnią snu. Możemy tego dokonać, decydując się na zakup poduszki o odpowiednio wyprofilowanym kształcie oraz wysokości.

Jak prawidłowo dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jeżeli jesteśmy osobami o drobnej budowie ciała, korzystającymi z materaca o średnim stopniu twardości, doskonałym rozwiązaniem będzie poduszka ortopedyczna o umiarkowanej wysokości oraz średnio elastycznym wypełnieniu. Dobrym wyborem może być jeden z modeli wypełnionych pianką termoelastyczną, reagującą na ciepłotę naszego ciała. W ten sposób dobierzemy poduszkę właściwą do warunków naszego snu, dzięki której z łatwością przyjmiemy najbardziej komfortową pozycję w czasie wypoczynku.

Osoby mocniej zbudowane najbardziej skorzystają decydując się na wyższą poduszkę ortopedyczną wypełniającą całkowicie lukę pomiędzy materacem a odcinkiem szyjnym kręgosłupa. W tym wypadku warto również wziąć pod uwagę twardość naszego materaca. Wyższy stopień twardości będzie wymagał nieco wyższej poduszki z racji zwiększonej przestrzeni pomiędzy przestrzenią do spania a odcinkiem szyjnym śpiącej osoby.

Zadbaj o komfort swojego wypoczynku

W celu maksymalnej poprawy jakości naszego snu, powinniśmy w pierwszej kolejności wyposażyć się w odpowiedni materac, stwarzający naszemu ciału najodpowiedniejsze warunki do relaksu. Nie warto oszczędzać na tego typu wydatkach – komfort snu jest istotnym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na wszystkie najważniejsze aspekty naszego życia. Kołdra syntetyczna o właściwościach hypoalergicznych będzie doskonałym uzupełnieniem naszego zestawu, pozwalającego na błogi odpoczynek nawet po najbardziej intensywnym dniu pracy.

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].