Jedno kliknięcie i pieniądze znikają

Przed Świętami Bożego Narodzenia oszuści nie odpuszczają i starają się na wszelkie sposoby wyłudzić pieniądze. Policja ostrzega przed podejrzanymi wiadomościami sms.  

Jedno kliknięcie i pieniądze znikają

Czekając na paczkę odbiorcy spodziewają się sms informującego o tym, że można ją odebrać w paczkomacie lub o terminie wizyty kuriera. Niedawno zaczęły pojawiać się wiadomości mówiące, że paczka została zablokowana w centrum dystrybucji i należy dokonać dodatkowej wpłaty środków. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ doprowadza do wyprowadzenia pieniędzy z konta.

- Najczęściej odnośniki prowadzą do spreparowanych stron, gdzie podajemy numery kart płatniczych, loginy i hasła do bankowości internetowej, które trafiają w ręce oszustów. Po kilku minutach na naszym koncie może nie być już pieniędzy. Tymczasem wystarczy sprawdzić informacje o rzekomej blokadzie u sprzedawcy lub na stronie internetowej firmy transportowej, której adres samodzielnie wpiszemy w przeglądarkę. Przy niewielkim zaangażowaniu i poświęceniu kilku chwil możemy ochronić nasze oszczędności - wyjaśnia asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~abc (31.179. * .5) 18.12.2021 11:34

Jestem zawiedziony poniewaz czytajac tytuł newsa (jeszcze zanim otworzyłem link) byłem przekonany, że będzie dotyczył pewnej znanej wszystkim branży z naszego miasta. A tu taka niespodzianka.

~@Antek (31.179. * .5) 18.12.2021 11:34

Co ma policja do DNSów - najczesciej nawet nie podlegających pod NASK?

~Antek Policmajster (213.76. * .179) 17.12.2021 07:00

I oczywiście Policja wie o tych stronach i nie umie ich zablokować , XXI wiek ... ale nie w Polsce