Jak wybrać odpowiedni materac dla seniora?

Starzenie się organizmu jest całkowicie fizjologicznym procesem. Na skutek upływu lat organizm zaczyna mieć inne wymagania, a jedną z najważniejszych jest zwiększona potrzeba snu i nocnej regeneracji całego organizmu. Kluczowym elementem wpływającym na efektywność i higienę snu jest prawidłowo dobrany materac, który zapewni osobom starszym najlepszy i najbardziej wartościowy odpoczynek. Jaki materac dla seniora wybrać?

Jak wybrać odpowiedni materac dla seniora?

Wysoka jakość materaca dla seniora - jak ich szukać?

Materac jest akcesorium wpływającym na przebieg nocnej regeneracji organizmu. Jego główną rolą jest zapewnienie całemu ciału odpoczynku w jak najbardziej naturalnej i swobodnej pozycji. Utrzymywanie kręgosłupa w fizjologicznym ułożeniu w trakcie nocnej regeneracji pozwala na całkowitą eliminację bolesnych spięć mięśniowych, a także daje szansę na odpoczynek zmęczonym stawom osób starszych.

Materace dla seniora w Jastrzębiu Zdroju, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz konstrukcją z najlepszych surowców można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders. Producent oferuje podłoża o różnym stopniu twardości, a także wypełnieniu, dzięki czemu ich parametry można dopasować do indywidualnych potrzeb seniora.

Rozmiar i twardość podłoża dla osoby starszej - co warto wiedzieć?

Sen holistycznie wpływa na zdrowie i samopoczucie osób starszych. Aby poprawić higienę i jakość snu seniorów podczas zakupu materaca, należy zwrócić uwagę na rozmiar i twardość podłoża. Materac 160x200 jest podłożem, które zagwarantuje odpowiednią ilość przestrzeni w tracie nocnego odpoczynku. Duża ilość miejsca pozwala na bezproblemowe przekręcanie się i zmianę pozycji bez pobudki, która mogłaby doprowadzić do przerwania najważniejszych faz snu. Więcej materacy w rozmiarze 160x200 oferowanych przez markę Hilding można znaleźć w sklepie: https://sleepinghouse.pl/137-materace-160x200.

Twardość podłoża jest cechą materaca, która również decyduje o jakości i efektywności odpoczynku osoby starszej. Miękkie materace dedykowane są lekkim osobom, natomiast twarde i średniotwarde modele będą odpowiednie dla osób, których waga przekracza 80 kilogramów.

Jakie podłoże dla seniora wybrać? - wypełnienie materaca

W ofercie marki Hilding można znaleźć podłoża, które różnicuje wkład, czyli surowce wykorzystane do jego produkcji. Zaawansowane technologie stosowane przez producenta Hilding pozwoliły na stworzenie specjalistycznej linii materacy medycznych, które uzyskują swoje oznaczenie po przejściu restrykcyjnych testów oraz badań.

Jednym z najczęściej polecanych modeli dla osób starszych jest podłoże medyczne Hilding Makarena. To materac o właściwościach prozdrowotnych, dzięki czemu jego konstrukcja odpowiada na zaawansowane potrzeby osób starszych. Jego wypełnienie stanowi innowacyjny system sprężyn MultiPocket, którego działanie opiera się o rozlokowanie niewielkich sprężyn w osobnych, flizelinowych kieszonkach. Taka budowa pozwala zapewnić solidne wsparcie całemu organizmowi osoby starszej, co jest możliwe, dzięki podzieleniu podłoża na siedem stref twardości. Materac Makarena posiada również dodatkowy wkład z blatu lateksowego, który hamuje rozwój roztoczy we wnętrzu podłoża 

Materac jest akcesorium, które bezsprzecznie wpływa na jakość snu i odpoczynku osoby starszej. Zakup odpowiedniego modelu sprawi, że senior będzie miał szansę odpoczywać oraz przesypiać noce w możliwie najlepszych warunkach.

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].