Materac dla pary - na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Wspólny sen dostarcza bezpieczeństwa i spokoju, którego wielu osobom brakowało, gdy pozostawały poza związkiem. Warto jednak wiedzieć, że materac powinien zostać odpowiednio dostosowany, aby zapewnił zdrowy sen obojgu zakochanym. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę?

Materac dla pary - na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Twardość – jakie ma znaczenie?

W świecie materaców twardość jest niezwykle ważna. To właśnie ona określa, jak dobrze dany produkt będzie podtrzymywał odpowiednią krzywiznę kręgosłupa, zapewniając długi i zdrowy sen. Przyjmuje się zasadę, że im więcej waży dana osoba, tym twardszy powinna mieć materac – wyłącza się z tego jedynie osoby o zaburzonej pracy kręgosłupa. Jak więc przekłada się to na czas, gdy na danym materacu śpią dwie osoby?

Wiele osób mogłoby pomyśleć, że trzeba wtedy dodać do siebie masy ciała obojga i pod ten wynik dobrać dany materac – nic bardziej mylnego. Wysokiej jakości materac na całej swojej powierzchni posiada wypełnienie, które pozwala na dostosowanie się do danego ciała. Niestety, pojawia się kolejny problem –co z dużą różnicą wagi pomiędzy parą? 

Czasem decyzja pada tutaj na dwa materace, które będą do siebie dosunięte. Ta opcja jest jednak dość niepraktyczna, gdyż szczelina pośrodku może wprowadzać dyskomfort – jest to również opcja, która zajmuje stosunkowo dużo miejsca. Najlepszą opcją będzie zastosowanie jednego materaca, który będzie potrafił dostosować się do różnic wagowych. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się materac stworzony w technologii MultiPocket, taki jak Hilding Electro. Pozwala on na uzyskanie aż sześciu różnych powierzchni do snu, dostosowując się do kształtu każdego z ciał. Więcej o takich rozwiązaniach poczytać można na: https://sleepinghouse.pl/artykul/materace-dla-par-czym-sie-cechuja.

Niezakłócony sen z partnerem – jak go uzyskać?

Każda osoba, która kiedykolwiek spała przez długi okres z partnerem wie, że nie są to tylko zalety. Druga osoba, która rusza się podczas snu, z łatwością może nas budzić i to wielokrotnie podczas jednej nocy. To bardzo szybko prowadzi do przemęczenia i irytacji, która nie pomoże w żadnym aspekcie życia, a już na pewno nie w samym związku. Właśnie dlatego trzeba znaleźć rozwiązanie, które wyeliminuje ten problem.

Świetną opcją będzie postawienie na materace markiHilding, które zostały zaprojektowane we wspomnianej już technologiiMultiPocket. Działa ona na zasadzie umieszczenia wielu niewielkich sprężynek w materacu, które dostosowują się do danego ciała. Robiąc to, potrafią również pochłonąć energię nacisku i drgań, nie przekazując jej dalej – to prosty sposób na eliminacje falowania materaca. Ruchy partnera są w tym przypadku praktycznie niezauważalne, co pozwala na głęboki i relaksujący sen. Wiadomo już, jak sprawić, aby każdy materac w Jastrzębiu-Zdroju nie przenosił fali ruchów jednej z osób. Co jeszcze warto wiedzieć?

Higiena i alergie – jak zadbać o komfort?

Każda osoba jest inna, a z tym idą jej podatności na alergie. Właśnie dlatego warto zwiększyć hipoalergiczność materaca tak, aby nikomu nie przydarzały się nieprzespane noce z zakatarzonym nosem. Takie rozwiązania pozwolą również zniwelować rozprzestrzenianie się bakterii i grzybów, chroniąc materac na długie lata. Warto postawić na lateksowe wykończenia, które świetnie radzą sobie z drobnoustrojami. 

Jak widać, trzeba się postarać, aby jeden materac pasował dla dwojga. Jest to jednak w pełni możliwe i wcale nie takie trudne. Warto pamiętać też, że ustawienie łóżka jest równie ważne – można o tym poczytać na: https://sleepinghouse.pl/artykul/ustawienie-lozka-a-feng-shui.

Artykuł sponsorowany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].