Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 lipca 2017

Policja będzie częściej wzywana do autobusów miejskich

Policja będzie częściej wzywana do autobusów miejskich
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Policja będzie coraz częściej wzywana do autobusów miejskich, w sytuacji, kiedy osoby jadące bez biletów nie będą posiadać dokumentu tożsamości. Taka sytuacja uniemożliwia wyegzekwowania od nich zapłacenia mandatu karnego. 

- Do tej pory współpraca z policją z naszej strony jest bardzo dobra, chociażby w kwestii udostępniania nagrań z monitoringu zainstalowanego w autobusach. Ze strony policji również możemy liczyć na wsparcie i myślę, że w tym przypadku o zrozumienie nie będzie trudno. W najbliższym czasie dojdzie do spotkania z przedstawicielem policji, na którym te kwestie zostaną omówione - mówi Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK.     

Rocznie MZK wystawia ok. 20 tys. mandatów, 10 proc. z nich pozostaje niezapłacona z powodu braku identyfikacji gapowicza, co daje kwotę ok. 240 tys. zł.

Przypomnijmy, że za brak biletu należy zapłacić 120 zł, kwota za przejazd na tańszym bilecie bez dokumentu uprawniającego do ulgi to 96 zł, natomiast za przewóz bez ważnego biletu bagażu, roweru lub psa należy zapłacić 48 zł. Najwyższy mandat nakładany jest za dowóz pasażera na policję - 360 zł.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
zbulwersowany mieszkaniec28.07.2017 23:40

A ja mam gdzies MZK i tyle w temacie, wesołych swiat ;)

do Oko proroka28.07.2017 18:06

Mundurowi tzn. policjanci nie płacą.

zmarły28.07.2017 16:35

Niech się biorą za meneli na ul.śląskiej bo fetor i wszechobecny brud jest nie do zniesienia.

Oko proroka28.07.2017 15:52

Policja niech jeździ bezpłatną komunikacją caly dzień

buhaha28.07.2017 7:54

buhahahahaha