Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
20 września 2017

JSW: Zastraszają pracowników w kopalni?

JSW: Zastraszają pracowników w kopalni?
fot. JastrzebieOnline.pl

Związek Zawodowy „Jedność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej wzywa swoich członków do nagrywania rozmów z przełożonymi. Powodem tego ma być zastraszanie pracowników. Spółka mówi, że jeśli związkowcy mają problem, to powinni zwrócić się z oficjalnym pismem do zarządu. 

- W związku z potwierdzonymi już informacjami o wzywaniu członków Związku Zawodowego „Jedność”, przez dyrekcje i kierownictwa kopalń (głównie KWK Pniówek) w celu wymuszenia na tych pracownikach określonych działań, zwracamy się do wszystkich członków związku o nagrywanie tych rozmów. Te wszystkie szykany są efektem strachu JSW S.A. przed działaniami Związku Zawodowego „Jedność”, co jeszcze bardziej nas utwierdza w słuszności podejmowanych działań - apeluje do swoich członków Związek Zawodowy „Jedność”.

Jak do tych zarzutów odnosi się Jastrzębska Spółka Węglowa? Rzecznik prasowy Katarzyna Jabłońska-Bajer nie chce bezpośrednio odnosić się do apelu związkowców.

- Jeśli dana organizacja związkowa widzi jakieś problemy, dotyczące prowadzonej działalności, to może skierować oficjalne pismo do zarządu Spółki w tej sprawie - powiedziała.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Ave Zagórowski28.09.2017 14:38

kk
21.09.2017 11:59
A jak proponuję nagrajcie tych co mówią żebyście nagrywali:) dopiero będą jaja.

TAK ZRÓBCIE !! motłoch hahaa

Ave Zagórowski28.09.2017 14:37

hahah i wróciły czasy komuny gdzie, ludzie bez szkół manipulują Wami i każą nagrywać . Niech siądą do stołu z prezesem, NIEEE !! bo tak naprawdę to oni nie mają nic do powiedzenia tylko liczą Waszą kasę ogarnijcie się w końcu

Do Jastrzebianin 24.09.2017 21:45

O których to związkach piszesz z zofiówki wiem ze u grubego non stop walą nawet zakapowali go jak jechał po pijaku

jorg23.09.2017 21:26

Wczoraj rozmawiałem z kumplem który był w sigu, teraz przeszedł pod kopalnię...ale warunkiem było zapisanie sie do solidarności. Czyste skur...stwo i tyle, chłop musiał sie zapisać do złodziejskiego związku żeby dostać się pod kopalnie. Czyste gno...je i skur...syny.

Jastrzebianin23.09.2017 7:25

Co za motłoch tutaj się wypowiada. Ludzie jak nie chciało się nosic teczki trzeba nosic dzis woreczki !! . Jedyne co mądre to wpisy o związkowcach. Znam ich bardzo dobrze . To alkoholicy . Stare dziady. Ale rządzą dla siebie przykład na Zofiowce.

do kk22.09.2017 11:24

Kpisz czy nie wiesz. Rząd rozmawia na boku, po cichu tylko z jednym człowiekiem z związku zawodowego. To Piotr Duda, który dostał polecenie rozwalenia JSW rękami pracowników.

!!!22.09.2017 8:53

takie zachowania zaczynają przypominać komunę tylko jedna poprawna partia i nikt więcej. Nie rozumie tylko zachowania dyrekcji przecież oni w tej sprawie bezstronni a nie wpierniczają się i utrudniają życie pracownikom.

Pokaż wszystkie opinie (47)