Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
20 września 2017

JSW: Zastraszają pracowników w kopalni?

JSW: Zastraszają pracowników w kopalni?
fot. JastrzebieOnline.pl

Związek Zawodowy „Jedność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej wzywa swoich członków do nagrywania rozmów z przełożonymi. Powodem tego ma być zastraszanie pracowników. Spółka mówi, że jeśli związkowcy mają problem, to powinni zwrócić się z oficjalnym pismem do zarządu. 

- W związku z potwierdzonymi już informacjami o wzywaniu członków Związku Zawodowego „Jedność”, przez dyrekcje i kierownictwa kopalń (głównie KWK Pniówek) w celu wymuszenia na tych pracownikach określonych działań, zwracamy się do wszystkich członków związku o nagrywanie tych rozmów. Te wszystkie szykany są efektem strachu JSW S.A. przed działaniami Związku Zawodowego „Jedność”, co jeszcze bardziej nas utwierdza w słuszności podejmowanych działań - apeluje do swoich członków Związek Zawodowy „Jedność”.

Jak do tych zarzutów odnosi się Jastrzębska Spółka Węglowa? Rzecznik prasowy Katarzyna Jabłońska-Bajer nie chce bezpośrednio odnosić się do apelu związkowców.

- Jeśli dana organizacja związkowa widzi jakieś problemy, dotyczące prowadzonej działalności, to może skierować oficjalne pismo do zarządu Spółki w tej sprawie - powiedziała.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Ave Zagórowski28.09.2017 14:38

kk
21.09.2017 11:59
A jak proponuję nagrajcie tych co mówią żebyście nagrywali:) dopiero będą jaja.

TAK ZRÓBCIE !! motłoch hahaa

Ave Zagórowski28.09.2017 14:37

hahah i wróciły czasy komuny gdzie, ludzie bez szkół manipulują Wami i każą nagrywać . Niech siądą do stołu z prezesem, NIEEE !! bo tak naprawdę to oni nie mają nic do powiedzenia tylko liczą Waszą kasę ogarnijcie się w końcu

Do Jastrzebianin 24.09.2017 21:45

O których to związkach piszesz z zofiówki wiem ze u grubego non stop walą nawet zakapowali go jak jechał po pijaku

jorg23.09.2017 21:26

Wczoraj rozmawiałem z kumplem który był w sigu, teraz przeszedł pod kopalnię...ale warunkiem było zapisanie sie do solidarności. Czyste skur...stwo i tyle, chłop musiał sie zapisać do złodziejskiego związku żeby dostać się pod kopalnie. Czyste gno...je i skur...syny.

Jastrzebianin23.09.2017 7:25

Co za motłoch tutaj się wypowiada. Ludzie jak nie chciało się nosic teczki trzeba nosic dzis woreczki !! . Jedyne co mądre to wpisy o związkowcach. Znam ich bardzo dobrze . To alkoholicy . Stare dziady. Ale rządzą dla siebie przykład na Zofiowce.

do kk22.09.2017 11:24

Kpisz czy nie wiesz. Rząd rozmawia na boku, po cichu tylko z jednym człowiekiem z związku zawodowego. To Piotr Duda, który dostał polecenie rozwalenia JSW rękami pracowników.

!!!22.09.2017 8:53

takie zachowania zaczynają przypominać komunę tylko jedna poprawna partia i nikt więcej. Nie rozumie tylko zachowania dyrekcji przecież oni w tej sprawie bezstronni a nie wpierniczają się i utrudniają życie pracownikom.

Pokaż wszystkie opinie (47)