Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
10 maja 2022

Pijany rowerzysta dostał mandat na 2,5 tys. zł

Pijany rowerzysta dostał mandat na 2,5 tys. zł
fotpixabay

Pijany rowerzysta przewrócił się na chodnik. Wezwani na miejsce mundurowi stwierdzili, że ma  1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Świadek zdarzenia powiadomił Komendę Miejską Policji, że mężczyzna spadł z roweru i leży na chodniku. Po przybyciu mundurowych okazało się, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. 64-latek doznał urazu twarzy, dlatego wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł go do szpitala.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

- Przypominamy, że w dniu 1 czerwca wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym osoba prowadząca pojazd mechaniczny lub inny pojazd w stanie po użyciu alkoholu (0,2-0,5 promila), podlega karze grzywny nie niższej niż 2500 złotych - podkreśla asp. Halina Semik z jastrzębskiej policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego 15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego

Przekroczył prędkość i zwyzywał policjantów Przekroczył prędkość i zwyzywał policjantów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Do @Ratownik Dziś o 13:4510.05.2022 18:26

No popatrz jaki Ty oświecony jesteś , podaj telefon do tego dyspozytora przyda się , powinieneś startować na ministra masz predyspozycje wszystko wiesz .

@Ratownik10.05.2022 13:45

Jaki z Ciebie ratownik?
nie ma juz zawiadamiania policji, pogotowia itd. I to od paru lat.
O kolejnosci oraz zasadnosci zawiadamiania poszczegolnych sluzb decyduje dyspozytor w CPR, ktory przyjmuje zgloszenie.
Oj slabiutko Ci to wyszlo, slabiutko.

Ratownik 10.05.2022 11:38

Wnioskuję z tego , że policja nie zatrzymała pijanego rowerzystę , tylko została wezwana do leżącego obok roweru nietrzeźwego mieszkańca .Tak więc nie ma pewności czy jechał na rowerze czy tylko prowadził , i opieramy się tylko na zeznaniu świadka , trochę to kontrowersyjne ukaranie mandatem .Jak policja udowodni w sądzie że jechał , a nie prowadził roweru , przecież policja go nie zatrzymała podczas jazdy .Będzie słowo przeciwko słowu .....hmm.

a druga sprawa to pierwsze powinien zawiadomić pogotowie a nie patrzeć jak facet leży , a skąd wiedział że jest pijany a może zasłabł przecież alkotestu mu nie zrobił
Zamiast udzielić pomocy ( facet ranny w głowę więc krew tryskała) i wezwać karetkę to ten świadek zaraz zadzwonił na pały , dobrze że go jeszcze nie związał do przyjazdu policji .

rowerzysta 10.05.2022 10:44

A swoją drogą to bym ukarał tego świadka za .... nieudzielenie pomocy ofierze zdarzenia drogowego , zamiast udzielić pomocy i wezwać pogotowie to stał i zadzwonił na policję .Typowa znieczulica !!!

Adam z Zofiówki10.05.2022 10:36

Świadek zdarzenia powiadomił Komendę Miejską Policji, że mężczyzna spadł z roweru i leży na chodniku. A powinien zawiadomić pogotowie w pierwszej kolejności , a nie patrzeć ja gość leży a skąd wiedział że jest pijany zbadał go alkotestem

Ciekawski10.05.2022 9:49

Za jazdę w stanie nietrzeźwości .... a policjanci widzieli jak jechał czy przyjechali jak już leżał .....

@Raper10.05.2022 8:53

Jakie? W wysokosci 20-40% miesiecznego uposazenia? Daj spokoj - kupa smiechu, ktora nie spelnia swojej prewencyjnej roli - co zreszta widac.

Raper klasztorny10.05.2022 8:03

Takie kary to ja rozumiem.