Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 sierpnia 2012

Górnicy znowu zaprotestują pod siedzibą JSW

Górnicy znowu zaprotestują pod siedzibą JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na 22 sierpnia planowany jest wiec pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dzisiaj związkowcy mają ustalać jak strajk miałby wyglądać i czy przygotują zarządowi jakieś "niespodzianki".

Pracownicy kopalni będą mogli wyrazić swój sprzeciw decyzjom zarządu w środę o godzinie 9:00. 

- Organizując ten wiec, chcemy przypomnieć zarządowi, że nie zamierzamy rezygnować z naszych żądań i nadal nie zgadzamy się na nieprzestrzeganie prawa pracy przez pracodawcę. Nie możemy dać przyzwolenia na stałe obniżanie płacy realnej pracowników przy jednoczesnym wzroście wynagrodzenia członków Zarządu JSW SA i kierownictwa kopalń - powiedział rzecznik prasowy związkowców, Piotr Szereda.

Spór toczy się o 7-procentową podwyżkę oraz o umowy o prace dla nowych pracowników. Liczne rozmowy nie przyniosły efektów. Ostatnia propozycja związkowców to wzrost płac o 4,3%. JSW zaproponowała jednak 2,8%. Zarząd nie chce jednak zrezygnować z nowych umów dla górników.

Przypomnijmy, że związkowcy na razie czekają na decyzję Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Zarząd JSW złożył wniosek mówiący o pobraniu ponad 20 mln złotych od siedmiu członków Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, na wypadek skutków ewentualnego strajku. Obliczono, że właśnie tyle mogła by stracić JSW w przypadku strajku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
jastrzebiak22.08.2012 12:48

Niech mnie ktoś oświeci jak to jest z tymi nowymi umowami? Przecież ci pracownicy to dobrowolnie podpisali a to znaczy że im pasuje. Jak by im nie pasowało to by nie podpisali. Proste.

x22.08.2012 9:48

no to niech te zapracowane górniki przeniosą się do biedronki i pokażą tam swoja pracowitość , nie wytrzymają nawet tygodnia te zdechlaki, zaraz poszliby na L4

gouvu21.08.2012 21:29

do "hejka":jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz głupot - było się przyjąć na kopalnie, no ale do tego potrzebne są kwalifikację [powinieneś się obudzić, czasy o których piszesz dawno minęły], a do "x": przyjdź jutro przed spółkę i powiedz to wszystkim górnikom, zamiast pajacować i wypisywać te przebrzmiałe slogany... lenia, obiboka i słabeusza widzisz w lustrze gdy co rano wstajesz...

x21.08.2012 14:36

polski górnik to największy leń obibok i słabeusz, w biedronce to wysiadłby szybciutko jeden z drugim

August21.08.2012 14:34

Jas skoro się tak znasz to nas oświeć.

jas21.08.2012 13:45

hejka, august i x polecam walnąć sobie baranka w ścianę najwięcej macie do powiedzenia, a kopalnie to widzieliście przejeżdżając obok albo macie tyle górnictwa co ja urlopu więc jeżeli nie macie pojęcia to po co się wypowiadacie... ja na temat baletu też się nie wypowiadam nie znam się to siedzę cicho proste.. a to co sobie tam uważacie albo myślicie mało kogo obchodzi a tylko oko wkurza.

Dawid21.08.2012 7:28

To już się staje po prostu nudne jak flaki z olejem...
Rozwalić te 14 związków i zrobić jeden konkretny!!!
Nikt nikomu nie każe podpisywać nowych umów a jak nie będzie chętnych to wiadomo że polepszą warunki aby mieć pracowników,proste jak 2+2=4.

Pokaż wszystkie opinie (17)