Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
14 października 2013

Dziadek z wnuczkiem potrąceni na pasach

Dziadek z wnuczkiem potrąceni na pasach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W minioną sobotę, w godzinach popołudniowych, na alei Jana Pawła II doszło do potrącenia dwóch pieszych. 80-letni mężczyzna i jego 8-letni wnuk zostali przewiezieni do szpitala.

Do potrącenia doszło w sobotę 12 października około 17:50, przed halą widowiskowo-sportową. Jadący w kierunku osiedla Zdrój, kierowca volkswagena nie zatrzymał się przed przejściem, mimo, że znajdowali się już na nim piesi. W wyniku potrącenia ranny został 80-letni mężczyzna i jego 8-letni wnuk. Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy, którzy starszemu mężczyźnie założyli kołnierz ortopedyczny. Obaj ranni zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala. 

- Dziecko, które doznało niegroźnego stłuczenia biodra już tego samego dnia zostało zwolnione do miejsca zamieszkania, natomiast 80-latek z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał na obserwacji - informuje policja.

29-letni kierowca passata był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość16.10.2013 13:31

ala jeśli nie dbasz o swoje życie i zdrowie to proszę, wchodź sobie na jezdnie bez upewnienia się czy jest bezpieczna sytuacja do przejścia, jeśli cię potrącę bo zrobisz mi takiego psikusa, to twoja sprawa gdzie cię będą składać, ja zapłacę pięć stów mandatu, wymienię zderzak i będę jeździł dalej. Tak jak Ty mogą pisać ludzie bez prawa jazdy i samochodu, ja jako kierowca, przechodząc na przejściu uważam podwójnie - za siebie i za kierowcę, bo wiem że w chwili zderzenia stoję na przegranej pozycji nie zależnie od przepisów

ala16.10.2013 12:44

Do Gościa- bu hahahahahahahaaha na litośc boską, i Ty masz prawo jazdy?? Posłuchaj akurat w tym miejscu, zresztą na całej długości tej alei od do ronda do krzyżowania, czy pieszy ma jak to kreśliłeś spuszczona głowę ( a to raczej juz zadziałała Twoja wyobraźnia), czy też będzie się rozglądał nic nie da, dlatego że Wam kierowcą wydaję się , że na ulicy wszystko wam wolno. Czego Was uczyli na kursie odnoście przejścia dla pieszych??

gołść16.10.2013 12:44

policja zamiast łapać piratów to łapie trawkarzy w krzakach

Gość16.10.2013 12:20

proszę bardzo: jak ktoś zatrzymuję się przed pasami i się rozgląda czy nic nie jedzie wiem, że będzie przechodził. Jak ktoś idzie z opuszczoną głową i wchodzi na pasy z opuszczoną głową to według mnie robi to na własną odpowiedzialność

agnieszka15.10.2013 23:00

Do Gościa werbalnego- a możesz podać jaki to ma być znak?? mam Ci machać rączką żebyś się łaskawie zatrzymał?To Ty jesteś kierowcą i to chyba Ciebie czegoś uczyli na kursie

agnieszka15.10.2013 22:56

A przepraszam, a może by tak ktoś wreszcie zmądrzał i na owej alei przy której mieści sie hala ktoś wreszcie zamontował światła, bo najwyraźniej kierowcą wydaję się, że wszędzie mogą jeździć jakim im się podoba!

nauka_jazdy14.10.2013 23:26

Przepisy mówią jednoznacznie, awarię pojazdu w obszarze zabudowanym w miejscu zabronionym sygnalizujemy włączonymi światłami awaryjnymi i tak właśnie przy 105 na Wielkopolskiej robią kierowcy idący na zakupy do rybnego albo do spółdzielni opłacić czynsz. Od lat stoi tam zakaz ale jeszcze nikt nie dostał tam mandatu a my jeździmy jak pajace szlaczkiem...

Pokaż wszystkie opinie (19)