Marszałek Chełstowski nie chce już współpracować z prezydentem Dudą. Poszło o "lex Tusk"
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Marszałek Chełstowski nie chce już współpracować z prezydentem Dudą. Poszło o "lex Tusk" 
Proboszczowie z naszego regionu odchodzący na emeryturę
Jastrzębie-Zdrój
Rybnik
Syrynia
Wiadomości
Wiara
Proboszczowie z naszego regionu odchodzący na emeryturę 
Zrozumieć Śląsk – tych piosenek się nie spodziewacie [ROZSTRZYGNIĘCIE]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Lifestyle
Zrozumieć Śląsk – tych piosenek się nie spodziewacie [ROZSTRZYGNIĘCIE] 
Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich już w niedzielę [ZAPOWIEDŹ]
Jastrzębie-Zdrój
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Wiara
Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich już w niedzielę [ZAPOWIEDŹ] 
Najnowsze komentarze
Już 22 proc. ankietowanych przyznaje, że ich dziecko było ofiarą cyberprzestępców 

Polska platforma do wideokonferencji i spotkań online ClickMeeting postanowiła sprawdzić, czy Polacy dbają o bezpieczeństwo w sieci swoich dzieci. W tym celu przeprowadziła badanie, z którego między innymi wynika, że aż 88 proc. rodziców dzieci w wieku od 7 do 18 lat obawia się o ich bezpieczeństwo online. Jednocześnie tylko 1/3 badanych...

Zrozumieć Śląsk – tych piosenek się nie spodziewacie [ROZSTRZYGNIĘCIE] 

W piątek 26 maja w gliwickiej Arenie odbędzie się premiera widowiska „Zrozumieć Śląsk”. Współtworzą je znakomici soliści, pięć orkiestr dętych, cztery zespoły oraz wizualizacje, w których sztuczna inteligencja opowiada o tym, jak widzi Górny Śląsk. Zostały jeszcze ostatnie miejsca na widowni.

Do 1 czerwca należy wysłać wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej 

1,4 mln przedsiębiorców może liczyć na zwrot pieniędzy ze składki zdrowotnej. Na ich profilach na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) udostępniony jest wniosek o zwrot nadpłaty. Wysłało go już 360 tys. płatników, a do zwrotu mają w sumie 665 mln zł.

60 minut, które decydują o życiu! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zawale serca 

Na zawał serca każdego roku umiera w Polsce ok. 15 tys. osób. Z roku na rok zagrożenie to dotyka coraz większej liczby młodych osób – obecnie już co dziesiąty zawał dotyczy pacjenta przed 45. rokiem życia.

Słowacja przywróciła kontrole graniczne 

Od środy (24.05.) Słowacja przywraca kontrole graniczne na wszystkich wewnętrznych granicach lądowych tj. z Austrią, Czechami, Węgrami i z Polską oraz w lotniczych przejściach granicznych.

Śląski pion Prokuratury Krajowej oskarżył w tej sprawie już 66 osób 

126 podejrzanych z zarzutami za łącznie 324 przestępstwa. Śląski pion PZ PK skierował kolejny akt oskarżenia przeciwko 17 członkom zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej międzynarodowego nielegalnego handlu tytoniem.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich już w niedzielę [ZAPOWIEDŹ] 

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. 28 maja Kalwaryjskie Wzgórze - po raz kolejny - zapełni się pielgrzymami z całej Polski.

Nadchodzi załamanie pogody. Będzie chłodniej, możliwe burze z gradem [PROGNOZA POGODY] 

Pogoda w naszym regionie już dziś zacznie się zmieniać. Jeszcze dziś możemy spodziewać się nie tylko ochłodzenia, ale i ulewnego deszczu, burz czy gradobicia.

ZUS apeluje o ostrożność. Jak rozpoznać oszustwo i chronić się przed nim? 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS rozsyłanymi przez oszustów. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

Węgiel węglowi nierówny. Koksowy wciąż jest nam niezbędny 

Węgiel wskazywany jest jako jeden z głównych winowajców zanieczyszczenia powietrza. Z jednej strony jego stosowanie przyczynia się do tzw. niskiej emisji, będącej efektem spalania węgla w przestarzałych urządzeniach grzewczych zainstalowanych w domach. Z drugiej strony sektor energetyczny w naszym kraju oparty jest na starych elektrowniach...

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Dlaczego mężczyzn na tym stanowisku jest tak mało?  

Mężczyzna jako nauczyciel wychowania przedszkolnego wśród grona nauczycielek przedszkola to widok bardzo rzadki. Dlaczego mężczyźni „nie palą się” do pracy z najmłodszymi, choć nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań i zakazów, a ich obecność w placówkach wniosłaby wiele korzyści?

Nowi policjanci w śląskim garnizonie. Złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]  

W poniedziałek (22.05.) w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 61 nowych policjantów, wśród których znalazło się 10 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po...

W czasie piątkowej akcji policji 21 kierowcom zatrzymano uprawnienia 

W piątek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. Prędkość. Na drogach województwa śląskiego mundurowi przez cały dzień kontrolowali prędkość pojazdów i dyscyplinowali kierowców z "ciężką nogą".

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

W rozgrywkach seniorów niespełna miesiąc przed ostatnim gwizdkiem wciąż dużo niewiadomych. Odra Wodzisław Śląski tym razem odniosła ważne zwycięstwo, dzięki któremu oderwała się nieco od dna tabeli. W niższych klasach mnóstwo ciekawych rezultatów i przetasowań. Zapraszamy do lektury.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Zdobywanie nowych doświadczeń piłkarskich jest niezwykle ważne w procesie szkolenia młodych adeptów futbolu. Cieszy fakt, że sporo drużyn poważnie traktuje rywalizację w swoich kategoriach wiekowych i bez taryfy ulgowej walczy o każdy mistrzowski punkt. Zapraszamy do lektury.

Bez tego elementu jazda na rowerze może cię kosztować mandat 

Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, tak jak samochód lub inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Przede wszystkim powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie, na które należy zwrócić uwagę, zanim wyjedziemy w trasę.

Polska jest krajem bezpiecznym. Tak uważa większość Polaków 

Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS, aż 96 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną, a 88 procent uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie. W stosunku do ostatniego badania aż o 5 procent wzrósł odsetek badanych, którzy uważają, że Polska jest bezpiecznym krajem.

Zobacz więcej