Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pieniądze na kulturę podzielone

5 stypendystów otrzymało od miasta Jastrzębie-Zdrój pieniądze na działalność związaną z kulturą. Dzięki temu powstaną wystawy, filmy czy nagrania muzyczne.

Pieniądze na kulturę podzielone

38 tysięcy złotych otrzymało pięcioro jastrzębian, którzy działają na niwie kulturalnej. W 2020 roku stypendium otrzymało pięcioro jastrzębian.

  • Witold Englender - przygotowanie, urządzenie i prowadzenie wystaw w Galerii „Ciasna” - 15 styczeń do 15 grudzień 2022 r. - 10.000,00
  • Paweł Lemański - realizacja czterech filmów pt. „Jastrzębskie Kościoły” - styczeń do 30 czerwiec 2022 r. - 6.000,00
  •  Zuzanna Trojnacka-Dasiak - napisanie i wydanie bajki dla dzieci o maskotce miasta Jastrzębie-Zdrój - 1 luty do 30 listopad 2022 r. - 6.000,00
  • Paweł Dulemba - nagranie i dystrybucja w sieci albumu muzycznego - styczeń do 30 czerwiec 2022 r. - 6.000,00
  • Noemi Lemańska - zrealizowanie cyklu 7 piosenek dla dzieci, wydanie śpiewnika i zorganizowanie warsztatów dla nauczycieli - styczeń do 30 czerwiec 2022 r. - 10.000,00

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 14.01.2022 22:59

"Anka kiedy będzie w Jastrzębiu dermatolog."

W jastrzebiu nigdy nie bylo dermatologa.
W latach 90 po szedlem do jedynego starego pudla w miescie z problemami z tradzikiem.
Przepisala mi preparat siarkowy. Powiedzialem, ze uzywalem juz tego bez recepty i nie pomaga, do tego suszy i niszczy skore. W "Wiedzy i zycie" i w TV mowiono o specjalnych antybiotykach, badaniach i szczepionkach.
Ta powiedziala, ze tego nie zna i opierniczyla mnie, ze jestem leniwy, bo marnuje dzien w szkole.
Poszedlem kilka lat pozniej prywatnie na Wroclawska. Tam inne babsko sprzedawalo homeopatyczne smieci.
Wizyta z tymi speudolekami kosztowala mnie cwierc mojej owczesnej wyplaty.

~Majka z domków. (89.64. * .167) 13.01.2022 16:36

Anka kiedy będzie w Jastrzębiu dermatolog.
Na 89 tys mieszkańców jest 0 dermatologów tyś je dobra dziołcha.

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 13.01.2022 10:07

"Szły z kwotami nie ma . Co to jest 6k w dzisiejszych czasach ?!"

Są inne priorytety. Nowy up, łaźnia itd.
Trzeba też mnozaca się hydrę urzędniczą wykarmić.

~Prawdomowny (188.147. * .156) 13.01.2022 07:19

Szły z kwotami nie ma . Co to jest 6k w dzisiejszych czasach ?!

~Pies Barona Munchhausena (217.151. * .76) 13.01.2022 07:00

?Jastrzębskie Kościoły?

Pasjonujacy temat filmow.