Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców". Jastrzębie-Zdrój szykuje się na sprzedaż węgla

Jastrzębie-Zdrój deklaruje, że włączy się w akcję sprzedaży węgla. - Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, podejmiemy się wszelkich sposobów, które pozwolą nam uruchomić działania w celu zaopatrzenia Jastrzębian w taką ilość węgla, jaką zapewni nam rząd - mówi prezydent Anna Hetman.

"Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców". Jastrzębie-Zdrój szykuje się na sprzedaż węgla
Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju, deklaruje że pomimo braku odpowiedniego zaplecza do składowania i dystrybucji węgla, to miasto podejmie się działań, które wesprą, mieszkańców w celu zaopatrzenia się w niezbędny opał. (fot. Szymon Kamczyk)

Na początku października szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, wicepremier Jacek Sasin zaapelował do samorządów o wsparcie w dystrybucji węgla dla swoich mieszkańców. Jastrzębie-Zdrój pomimo braku odpowiedniego zaplecza do składowania i dystrybucji węgla, podejmie się działań, które wesprą, mieszkańców w celu zaopatrzenia się w niezbędny opał.

"Wiem, że sytuacja, którą możemy obecnie obserwować, związana z zaopatrzeniem w węgiel, niepokoi. Tę niepewność opisujecie podczas rozmów telefonicznych i w wysłanych wiadomościach. Nie pozostaję wobec nich obojętna. Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców. Nie pozostawimy Was samych" - napisała prezydent Anna Hetman w mediach społecznościowych. Dalej zwróciła uwagę, że jako samorząd miasto nie posiada zaplecza do magazynowania i dystrybucji węgla. Daltego urząd wystosował list do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zawarto w nim prośbę o wsparcie dla mieszkańców, aby sprawnie mogli zaopatrzyć się w niezbędny opał na zimę. "Wzięliśmy pod uwagę możliwości, doświadczenie i odpowiednie zaplecze infrastrukturalne firmy oraz wielopokoleniowe powiązania Jastrzębian ze spółką. Nie otrzymaliśmy jednak do tej pory odpowiedzi w tej sprawie" - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Obecnie Anna Hetman czeka na uchwalenie ustawy przez sejm, regulującej zasady sprzedaży węgla przez samorządy. "Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, podejmiemy się wszelkich sposobów, które pozwolą nam uruchomić działania w celu zaopatrzenia Jastrzębian w taką ilość węgla, jaką zapewni nam rząd" - podkreśliła na koniec wpisu.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
norud 20.10.2022 13:58

Oj (89.64. * .194)
otwórz You Tube
i wpisz "ed-Dzpj85Nc"
zobacz !
to było prawie rok temu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

norud 20.10.2022 13:52

Oj (89.64. * .194)
po zamknięciu przez po 33 kopalń
i po zamknięciu przez pis 13
prezydent powiedział że węgla w Polsce starczy na 200 lat
kto kogo oszukuje ?

~WiemBoDuzoJem (81.30. * .129) 20.10.2022 08:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców.
Dlatego zeby nic nie robic wyslalismy list zeby zrobil to ktos inny.
Sweetfocia. Done.

~Mordimer_Madderdin (89.25. * .86) 20.10.2022 07:41

"miasto nie posiada zaplecza do magazynowania i dystrybucji węgla."
tyle placu przy jeszcze nie powstałej łaźni a ta mówi, że miejsca nie ma xD

~Oj (89.64. * .194) 20.10.2022 07:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Brawo pani prezytentówna.
Ale jedno trzeba powiedziedzieć

Za PO-zamknięto 33 kopalnie!

Za PiS zamknięto lub w trakcie limwidacji-13.

Bulwers 19.10.2022 18:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiada Ci mysz ::przestań mnie pouczać ty oszalała zwolenniczko sekty Po-wskiej .Dla mnie temat i dyskusja z Tobą dobiegła końca.. Pozdrawiam

~Jaztrąb (46.204. * .140) 19.10.2022 18:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wywołaliście kłótnie z d….Jak PO z PiS.

~mysz (178.43. * .146) 19.10.2022 16:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiadam Ci Bulwers:przestań mnie pouczać ty oszalały dżentelmenie sekty pisowskiej.Dla mnie temat i dyskusja z Tobą dobiegła końca..Pzdrawiam

Bulwers 19.10.2022 13:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiadam Ci mysz: Nie Ty będziesz decydować o tym czy temat jest zamknięty czy nie .Nie chcesz to nie bierz udziału w dyskusji , i pamiętaj nigdy nie mów innym co mają robić .

~mysz (178.43. * .146) 19.10.2022 12:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odpowiadam Ci Bulwers:artykuł jest na temat zaopatrywanie mieszkańców przez samorządy w opał a nie o ogólne zadania samorządu.Koniec tematu

Bulwers 19.10.2022 11:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do ~mysz : Gdzie w moim wpisie jest mowa o zaopatrywaniu mieszkańców w węgiel , pani prezydentka uważa pracę na rzecz mieszkańców za misję , a nie za obowiązek .Idąc twoim tokiem rozumowania mamy wolny kraj i każdy może wyrażać swoją opinie co ni mniej ni więcej uczyniłem .A to że wyczytałaś coś czego nie było w moim wpisie to już jest twój problem .

~mysz (178.43. * .146) 19.10.2022 10:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do Bulwers: zaopatrywanie mieszkańców w opał nie jest zadaniem samorządów. PRZYPOMINAM CI, ŻE TO NASZ NIEUDOLNY RZĄD podrzucił to smierdzace jajo samorządom.Mamy wolny rynek i każdy mieszkaniec zaopatrywal się sam w opal.Przestan pisać bzdury i szczuć.

Bulwers 19.10.2022 10:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pani prezydentko jeżeli pani zapomniała to przypominam , że wspieranie mieszkańców to nie jest wasza misja tylko psi obowiązek za który bierzecie pieniądze , a są to pieniądze z naszych podatków .Tak więc nie używajmy górnolotnych słów typu "misja "