Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębska czternastka z kompleksem sportowym za ponad 3,1 mln zł

- To kompleksowa budowa boiska wraz z aranżacją otoczenia, co sprawia, że szkoła staje się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem - opisują zmiany urzędnicy.

Jastrzębska czternastka z kompleksem sportowym za ponad 3,1 mln złUM Jastrzębie-Zdrój
Z takiej infrastruktury będą korzystać uczniowie

Forma i jakość treningów sportowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Jastrzębiu-Zdroju znacznie się zmieni od początku nowego roku szkolnego.

- Dzięki stworzonej nowoczesnej, sportowej i wszechstronnej przestrzeni, młodzi jastrzębianie będą mogli rozwijać swoje talenty - podkreślają w urzędzie.

Nowo wybudowana przestrzeń, jak akcentują w urzędzie, daje ogromne możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Można tam biegać, grać w piłkę nożną i skakać w dal. Nowa infrastruktura umożliwia również rozwijanie sportowych pasji młodych adeptów. Jest także stworzona do odpoczynku po intensywnym treningu. Bo nie ma nic bardziej kojącego, jak relaks na nowych siedziskach wśród krzewów i drzew.

Koszt tej inwestycji miejskiej to ponad 3,1 mln zł.

W ramach zadania przebudowano przestrzeń zewnętrzną szkoły. Teraz znajdują się tam:

  • boisko z trawiastą nawierzchnią,
  • okrągła bieżnia,
  • prosta bieżnia z poliuretanowym pokryciem,
  • skocznia do skoku w dal,
  • zamontowane piłkochwyty, ławki i kosze na śmieci,
  • dodatkowo stworzono drogę pożarową, parkingi i dojścia,
  • wymieniono stare ogrodzenie wokół szkoły oraz pomiędzy szkołą i przedszkolem,
  • zagospodarowano przestrzeń wokół, sadząc nowe drzewa i krzewy.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].