Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
8 czerwca 2021

Radny Andrzej M. wpłaci 5 tys. na WOŚP. Jest wyrok sądu

Radny Andrzej M. wpłaci 5 tys. na WOŚP. Jest wyrok sądu
fot. freepik.com

Radny Andrzej M. wpłaci 5 tys. zł na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wyrok sądu, który orzekła, że radny zamieścił na swoim profilu Facebook nieprawdziwe i szkodliwie społecznie informacje. 

Prywatny akt oskarżenia przeciwko jastrzębskiemu radnemu skierował prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Gerard Weychert. Była to jego reakcja na to, że radny zamieścił na portalu społecznościowym nieprawdziwe i zniesławiające informacje na temat prezesa.

Spór dotyczył tego, że użytkownicy Facebooka mogli dowiedzieć się, że Gerard Weychert po pijanemu pomylił taksówkę z policyjnym samochodem. Do tego miał zachowywać się wulgarnie i demolować radiowóz. Jak się okazało, treści te pochodziły z  internetowego „Dziennika Bulwarowego". Znajdują się tam wzory różnych skandalicznych informacji, w które można wpisać nazwisko dowolnej osoby. I tak stało się w przypadku Weycherta.

Pomówiony Gerard Weychert wytoczył radnemu Andrzejowi M.  proces. Po trwającym dwa lata postępowaniu sąd stwierdził, że radny pomówił prezesa. Andrzej M. został ukarany grzywną w wysokości 3000 zł. Musi też wpłacić 5000 zł nawiązki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Czyn przypisany oskarżonemu cechuje się znacznym stopniem winy, a to z uwagi na fakt, iż oskarżony działał umyślnie, z bezpośrednim zamiarem ukierunkowanym na poniżenie oskarżyciela prywatnego w opinii publicznej i utratę przez niego zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska. Oskarżony, jak już wyżej wspomniano, dysponując fachową wiedzą w zakresie dziennikarstwa (ukończył studia dziennikarskie), miał możliwość wykrycia fałszerstwa, a jako osoba od lat związana ze spółdzielnią musiał sobie zdawać sprawę ze skutków swojego działania dla oskarżyciela prywatnego jako prezesa zarządu i to w dodatku w okresie przed walnym zgromadzeniem członków - napisała sędzia Czakon-Gabzdyl w uzasadnieniu wyroku.

Andrzej M. zapytany, czy wpłaci pieniądze na rzecz WOŚP, przyznał, że wykona wyrok sądu. Powiedział również, że nie będzie go komentował.

Wyrok, który zapadł w tej sprawie, jest prawomocny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

WOŚP Jastrzębie zebrała 115 537,38 zł WOŚP Jastrzębie zebrała 115 537,38 zł

Poseł z Jastrzębia wnioskował o zbadanie legalności aborcji Poseł z Jastrzębia wnioskował o zbadanie legalności aborcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
jastrzębianka10.06.2021 8:17

"Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę".

Gość09.06.2021 15:30

Znowu o rodzinie głośno, tradycyjnie gwiazdą tygodnia zostanie jednak Nikoś

Kto podniesie rękę na... 09.06.2021 10:54

No to Pani sędzia zakończyła karierę w sądownictwie.

Gość09.06.2021 9:25

Hańba zostaje! Aż się samo nasuwa żeby zacytować: "... spiepszaj dziadu ..."

Aviopszczolin09.06.2021 9:12

"tylko nie na wał czerwonego jąkały..."

Na grzyba z Torunia powinien wplacic.

bolek 09.06.2021 8:51

Jacy idioci będa dalej głosować na Andrzeja M i jego równie inteligentnego krewnego o tym samym nazwisku? Po prostu elita kulturalna i intelektualna partii Prawo i Sprawiedliwość. Świetna reklama partii ha ha ha

Gość09.06.2021 7:28

Panie Prezesie gratulujemy, jest Pan człowiekiem z głową na karku, gdyby było więcej takich szlachetnych to nie byłoby zarazy i chamstwa. Wspieramy Pana. A ten cały AM powinien zdać mandat ale przecież on tego nie zrobi, taki jest. Może by tak w końcu, tak jak Pan to zrobił, nie zgadzać się z tym popularnym porzekadłem ze głupiemu się ustępuje, ale głupich jest trochę za dużo! Jeszcze raz gratulujemy.

Gość09.06.2021 7:20

No to Andrzeju oddaj mandat radnego nie baw się w te klocki bo się nie nadajesz.

Gość09.06.2021 7:18

Ten Byt niepospolity powinien sam oddać teraz mandat radnego! Jest mi wstyd, że w moim mieście radny z jedynej słusznej partii ma wyrok karny i dalej jest radnym!!! Hańba!!!

To sem ja09.06.2021 0:39

Nie trawię klonów ale ten prezes to taki sam... wygląda i zachowuje się jak "straszny brat w niewierze"...
no i niech płaci nawet 50tys., tylko nie na wał czerwonego jąkały...

Pokaż wszystkie opinie (29)