Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 maja 2016

Sprawa Dariusza P.: "Pożar nie był dziełem przypadku"

Sprawa Dariusza P.: "Pożar nie był dziełem przypadku"
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W kolejnej rozprawie w procesie Dariusz P., swoje zeznania złożył biegły pożarnictwa. Stwierdził, że od początku był pewny, że było to podpalanie. Biegły ocenił również zachowanie Dariusza P. zaraz po pożarze.

Adam Somerlik, biegły pożarnictwa z 15-letnim stażem stwierdził w sądzie, że ślady podpalenia jednoznacznie wskazywały na celowe działanie człowieka. Według niego, nie było możliwości, żeby zwarcie żarówki mogło spowodować podpalenie terrarium. Chyba, że zostało oblane substancją łatwopalna, a taką substancję wykryto podczas badań laboratoryjnych. Wyklucza też, że ogień mógł się przedostać z parteru na pierwsze piętro.

Biegły pożarnictwa ocenił również zachowanie ojca rodziny, który zaraz po pożarze podszedł do niego by zapytać o przyczynę pożaru. Według Adama Somerlika, Dariusz P. był zbyt opanowany i spokojny.

Pod koniec 2013 roku w dzielnicy Ruptawa doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejscu zginęły dwie osoby, a w wyniku powikłań kolejne trzy. Ocalał jedynie syn Dariusza P. i on sam, którego tej nocy nie było w domu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!