Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". Poseł Krzysztof Gadowski o drużynie Koalicji Obywatelskiej 

Zapytaliśmy posła Krzysztofa Gadowskiego m.in. o to, dlaczego na liście Koalicji Obywatelskiej pojawiają się wciąż te same nazwiska. Oto, co odpowiedział lider listy KO w naszym regionie.

Dzielnicowi z całego Śląska rywalizują w eliminacjach do zawodów krajowych [ZDJĘCIA]  

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do zawodów "Dzielnicowy roku". Na dzielnicowych oraz kierowników ich rewirów w pierwszym dniu turnieju czekały dwa zadania – specjalnie zaaranżowane scenki oraz sprawdzian umiejętności strzeleckich.

Rekrutacja w Kolejach Śląskich. Poszukiwani kandydaci na stanowisko księgowego 

Koleje Śląskie prowadzą rekrutację na stanowisko: księgowy. Kandydaci mogą przesyłać aplikację drogą mailową na adres: rekrutacja@kolejeslaskie.pl. W temacie wiadomości należy wpisać nr ref. ogłoszenia NLP.110.38.2023 .

Materiał partnera

Co poseł PiS Grzegorz Matusiak ma wspólnego z miliardami dla regionu i obwodnicą Raciborza? [AKTUALIZACJA] 

Politycy PiS licytują się na skuteczność w pozyskiwaniu pieniędzy z budżetu państwa dla naszego regionu. Wszystkich przebija poseł Grzegorz Matusiak z Jastrzębia-Zdroju, który na billboardach pisze o 6 miliardach.

AKTUALIZACJA

Borys Budka zaprezentował w Rybniku kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu  

"Ci ludzie zmieniają małe ojczyzny na lepsze. Z pasją i sercem potrafią pomagać innym" - powiedział Borys Budka prezentując drużynę Koalicji Obywatelskiej podczas wtorkowej konferencji w Rybniku.

Nowa metoda leczenia nowotworów, a szczególnie przerzutów nowotworowych już dostępna w Wodzisławiu w ramach NFZ 

Czy zmniejszenie guza nowotworowego może skutecznie odbyć się bez konieczności skomplikowanej operacji? Lekarze z Wodzisławskiego Centrum Medycznego udowadniają, że to możliwe, a co więcej skuteczne w leczeniu raka. Na czym polega taki zabieg i kto może z niego skorzystać?

Tekst sponsorowany

Ewa Gawęda odchodzi z PiS-u, będzie senatorką niezależną do końca kadencji [WYWIAD]  

- Ta decyzja mocno mnie zaskoczyła - tak senator Ewa Gawęda komentuje decyzję o „wycięciu” jej z listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu. Pani senator w rozmowie z Nowinami mówi również, że występuje z partii i nie chce wstępować do innej. - Chcę pracować ponad podziałami politycznymi - deklaruje. Rozmawia Dawid Machecki.

Wodzisław i Świerklany na mapie najtragiczniejszych zdarzeń. Policja podsumowała wakacje na śląskich drogach 

W trakcie minionych wakacji na drogach województwa śląskiego odnotowano 425 wypadków, w których 17 osób zginęło, a 493 zostały ranne. W porównaniu z rokiem ubiegłym, to aż o 18 ofiar śmiertelnych mniej.

Tragiczne dane dotyczące utonięć podczas tegorocznych wakacji 

Miliony Polaków spędzają wakacje i czas wolny na wodach i terenach przywodnych. Miejsca te strzeżone są m.in. przez policjantów. Mimo licznych ostrzeżeń i akcji profilaktycznych, dane z minionych miesięcy przedstawiają dramatyczny obraz.

Nowy rok szkolny w „Korfantym” po raz 50. [wideo] 

Uczniowie w całym kraju wrócili po wakacjach do szkół. W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju już po raz 50. zainaugurowano nowy rok szkolny.

Za tymi liczbami stoją tysiące ludzkich dramatów. Policja podsumowała wakacje na drogach 

Codziennie przez całe wakacje na drogach w całym kraju pracowało kilka tysięcy funkcjonariuszy drogówki. Policja podsumowała statystyki ostatnich miesięcy.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich do listopada 2023 

W związku z prowadzonymi na liniach remontami, Koleje Śląskie opublikowały nowy rozkład jazdy, obowiązujący od 3 września do 11 listopada. 

Materiał partnera

Autostrada A1 jest od dziś bezpłatna dla samochodów osobowych i motocykli 

Zwolnienie z opłat wprowadzono w poniedziałek od godziny 12 - poinformował koncesjonariusz, czyli spółka Gdańsk Transport Company. Zgodnie z zapowiedziami, zmiany mają obowiązywać do końca 2023 roku. Bezpłatny jest więc przejazd trasą o długości 567 km od Gorzyczek do Trójmiasta.

Konfederacja ma listę na wybory do Sejmu 2023. Sprawdź, kto kandyduje w naszym okręgu 

Na liście Konfederacji są przedsiębiorcy, inżynierowie, górnicy, a nawet ratownik wodny i portier.

Przystanek PRL - Jastrzębie znów wróciło do minionej epoki [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W niedzielę Jastrzębie-Zdrój przeniosło się na chwilę do czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL). Lata, kiedy panował u nas komunizm, potraktowano z przymrużeniem oka. Jednak pomyślano o tym, aby przybliżyć młodemu pokoleniu historię tamtego czasu.

Premier Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W 43. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego do Jastrzębia-Zdroju przybył premier Mateusz Morawiecki. Jak co roku, złożono wieńce pod Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego na placu przy kopalni Zofiówka.

Tłumy ludzi na otwarciu Carbonarium. Jak im się podobało? [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na otwarciu Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica Carbonarium pojawiły się tłumy jastrzębian. Chętni do zwiedzenia obiektu stali w długiej kolejce.

Zobacz więcej