Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2023 (część 3) 

Zespoły raciborskiej i rybnickiej B klasy również dokonały sporej liczby transferów. Bieżący materiał zawiera informacje o zmianach kadrowych na tym szczeblu rozgrywek.

Pucharowa środa – sprawdź wyniki z 20.09.2023 

Kolejna piłkarska środa wyłoniła trzech półfinalistów Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Zobacz, które drużyny zapewniły już sobie awans do dalszej fazy tych rozgrywek. Zapraszamy do lektury.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

GKS Jastrzębie tym razem musiał uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg, natomiast Unia Turza Śląska nie dała rady Stilonowi Gorzów Wielkopolski. Inne zespoły naszego regionu ze zmiennym szczęściem gromadzą kolejne punkty. Zapraszamy do lektury.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Rozgrywki drużyn młodzieżowych w każdy weekend dostarczają wielu niespodziewanych rozstrzygnięć. Rezultaty kilku ostatnich spotkań potwierdzają, że runda jesienna będzie sporym wyzwaniem dla nieco słabszych zespołów. Zapraszamy do lektury.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 15/17.09.2023 

Przed nami kolejny, bardzo ciekawy weekend z lokalnym futbolem. Bieżące rozgrywki niebawem osiągną półmetek rundy jesiennej i coraz łatwiej będzie wskazać drużyny walczące o najwyższe laury, a także broniące się przed degradacją. Sprawdź...

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 19/20.08.2023 

Nowy sezon nabiera coraz większego rozmachu. W najbliższy weekend zaplanowanych jest sporo ciekawych meczów, które na pewno dostarczą wielu emocji. Obecnie jedyną niewiadomą jest tylko to, czy wszystkie drużyny wybiegną na boiska w swoich...

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Pierwsze mecze nowego sezonu zawsze dostarczają wielu emocji i zaskakujących rezultatów. Wakacyjna przerwa w rozgrywkach jest zbyt krótka, dlatego sporo drużyn nie dysponuje jeszcze pełnymi składami i optymalną formą. Zapraszamy do lektury.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 11/16.08.2023 

Rozgrywki nowego sezonu ruszają pełną parą. Po wakacyjnej przerwie na boiska wracają piłkarze IV ligi, okręgówki oraz A i B klasy. Sympatycy lokalnego futbolu mają powody do radości, bowiem na przestrzeni kilku najbliższych dni będą świadkami...

Mistrz olimpijski zagra w Jastrzębskim Węglu. Nowy transfer to atakujący Jean Patry  

Nowym zawodnikiem klubu został Francuz Jean Patry. Kontrakt z 27-letnim atakującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 16/18.06.2023 

Bieżący sezon piłkarski dobiega końca. W najbliższy weekend, jako ostatnie na boiska wybiegną zespoły: III ligi, okręgówki, rybnickiej B i C klasy oraz ekipy walczące o awanse w barażach. Ponadto w kilku grupach zmierzą się jeszcze drużyny...

Ondrej Kopta opuszcza JKH GKS Jastrzębie 

JKH GKS Jastrzębie poinformował, iż przychylił się prośbie czeskiego zawodnika o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2023 (część 2) 

Bieżący materiał zawiera bardzo dużo ciekawych informacji o piłkarzach, którzy dokonali zmiany barw klubowych w drużynach raciborskiej i rybnickiej A klasy.

Pierwsza porażka JKH GKS Jastrzębie 

W drugim spotkaniu sezonu 2023/24 hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Energą Toruń 1:4 (0:2, 0:0, 1:2).

Sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla powiększony 

Przed sezonem 2023/2024 do sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla dołączył nowy statystyk, syn Marcelo Mendeza, Juan.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Słoneczna aura i ogrom emocji w całej okazałości gościły na wielu lokalnych boiskach. Sporo drużyn nie złapało jeszcze właściwego rytmu bieżących rozgrywek i dlatego najciekawsze mecze dostarczyły niespodziewanych rezultatów. Zapraszamy do lektury.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Rozgrywki juniorów i trampkarzy dopiero nabierają właściwego rytmu, dlatego rezultaty niektórych spotkań trochę zaskakują. Na obecnym etapie rywalizacji można zauważyć, że zdecydowana większość drużyn bez żadnej taryfy ulgowej podchodzi do każdego meczu. Zapraszamy do lektury.

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna sezon. Już dzisiaj mecz inauguracyjny 

Dzisiejszego wieczoru na Lodowisku Jastor rozpocznie się kolejny sezon rozgrywek hokejowej ekstraligi, która tym razem zagra pod szyldem Tauron Hokej Ligi. Na inaugurację sezonu 2023/24 JKH GKS Jastrzębie podejmie Marmę Ciarko STS Sanok. Faworytem pojedynku zaplanowanego na godz. 18:00 będą podopieczni Roberta Kalabera, którzy przystępują...

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 08/13.09.2023 

Już w piątek GKS Jastrzębie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań, natomiast w niedzielę Unia Turza Śląska będzie gościła Lechię Zielona Góra. W IV lidze, okręgówce i innych klasach rozgrywkowych zaplanowanych jest dużo ciekawych pojedynków. Sprawdź dokładny terminarz 104 kolejnych spotkań.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2023 (część 1) 

Zespoły naszego regionu w letnim okienku transferowym dokonały wielu zmian kadrowych. Na początku informujemy o „przetasowaniach” w drużynach z wyższych klas rozgrywkowych.

Zawodniczka KS Nautilus - Mistrzem Polski  

Bardzo dobre informacje dotarły z Kaszub, gdzie zawodniczka Klubu Sportowego Nautilus zdobyła tytuł Mistrza Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach. Zawody zostały przeprowadzone na jeziorze w Wdzydzach Kiszewskich, 3 września.

Pucharowa środa – sprawdź wyniki z 06.09.2023 

Środek tygodnia to zwykle czas na mecze pucharowe, które w myśl znanego przysłowia: „rządzą się swoimi prawami”. Dziś poznaliśmy kolejne drużyny z awansem do dalszych gier na szczeblach Podokręgów Racibórz i Rybnik. Zapraszamy do lektury.

Michał Bednarski zawodnikiem GKS-u Jastrzębie 

Nowym piłkarzem GKS-u Jastrzębie został napastnik Michał Bednarski. Mierzący 186 cm wzrostu 27-letni zawodnik związał się z Klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

GKS Jastrzębie tym razem musiał uznać wyższość Olimpii Elbląg, natomiast Unia Turza Śląska na trudnym terenie pokonała rezerwy Rakowa Częstochowa. Inne zespoły naszego regionu ze zmiennym szczęściem gromadzą kolejne punkty. Zapraszamy do lektury.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Koniec wakacji dla młodych adeptów futbolu oznacza nie tylko powrót do szkolnych obowiązków, ale także do zajęć treningowych i meczów ligowych. Rywalizacja z innymi drużynami jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości boiskowych. Zapraszamy do lektury.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 01/04.09.2023 

Kolejny piłkarski weekend zapowiada się atrakcyjnie. Bieżące rozgrywki nabrały już właściwego rytmu i mnóstwo spotkań jest godnych polecenia. Do gry o punkty wracają wszystkie grupy młodzieżowe. Sprawdź dokładny terminarz 107 najbliższych pojedynków.

Przedostatni sparing hokeistów JKH GKS Jastrzębie [ZDJĘCIA]  

Czwarte zwycięstwo w przedostatnim sparingu odnieśli hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Jastora nie zdobyli zawodnicy z Dubnicy. Maciej Miarka zachował czyste konto. Na uwagę zasługuje dobra gra obronna drużyny JKH.

Wysoka wygrana GKS-u Jastrzębie w Lubomi 

W meczu sparingowym rozegranym w Lubomi GKS wygrał z występującą w Klasie Okręgowej Silesią Lubomia 11:0.

Zobacz więcej