Zespół Oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadził pierwszy w Polsce zabieg z użyciem stymulatora nowej generacji.
Już w najbliższą sobotę, 14 września, jastrzębska porodówka otworzy drzwi dla wszystkich chętnych, chcących poszerzyć swoją wiedzę związaną z ciążą oraz opieką nad noworodkiem. Różnorodne zajęcia i prelekcje będą odbywały się przez cały dzień.
Główne Inspektorat Sanitarny informuje, że zalecenia w związku ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19 "nie są nowe ani nie oznaczają żadnych restrykcji".
Najwięcej kontrowersji budzi szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce. Jednak lekarze nie mają wątpliwości - jeśli nie ma przeciwwskazań, dziecko należy zaszczepić. Również po to, aby ochronić te dzieci, które nie mogą zostać poddane szczepieniu ze względu na zły stan zdrowia. Dla nich kontakt z osobą chorą na odrę stanowi...
Już w sobotę odbędzie się impreza OWN LIVE. Jednak życie to nie tylko beztroska zabawa. W czasie festynu będzie można wesprzeć Sylwię i Tomasza Wojnarowskich, którzy zmagają się z poważnymi chorobami. Specjalnie z myślą o nich zorganizowane zostanie stoisko charytatywne z ciekawymi gadżetami.
Piękna pogoda w sezonie wakacyjnym sprzyja wykonywaniu aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Wraz ze wzrostem temperatury można zaobserwować większą liczbę biegaczy, rowerzystów czy rolkarzy w parkach, na chodnikach i boiskach. Aktywność fizyczna to zdrowie i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, więc widok wielu aktywnych...
Tekst sponsorowany
Nowa wersja aplikacji mZUS dla Lekarza pozwala lekarzom zaktualizować miejsca pracy i specjalizacji. Daje też możliwość wysłania wniosku w sprawie upoważnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich (wniosek OL-FZLA) i wniosku o rehabilitację leczniczą ZUS.
W Polsce szczepienia dzieci i młodzieży przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnemu m.in. za zachorowania na raka szyjki macicy, są na o wiele niższym poziomie niż w innych UE. Podczas gdy m.in. w Szwecji i w Portugalii zaszczepiono już 90 proc. docelowej populacji, w Polsce jest to zaledwie 20 proc. W jaki sposób to zmienić zastanawiali się...
Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat przeprowadziło kolejny sondaż z cyklu "Zdrowie Polaków", w którym pytano o stosunek do substancji psychoaktywnych, w szczególności do opioidów.
Organizm człowieka nie może magazynować większej ilości wody, dlatego też musimy mu ją stale dostarczać. Zbyt małe spożycie płynów prowadzi do odwodnienia, którego skutkiem są zaburzenia w pracy całego organizmu.
Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!
Tekst sponsorowany
Pracodawca powinien zgłosić pracownika do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego w ciągu 7 dni od nawiązania stosunku pracy. Jeśli pracownik ma wątpliwości czy pracodawca dokonał zgłoszenia, sam może to sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
- 3 na 4 uczniów polskich szkół (75%) deklaruje, że pierwszy raz spróbowało produktu zawierającego nikotynę przed 15. rokiem życia. Młodzi sięgają po takie używki najczęściej ze względu na ich ciekawe smaki (66,7% wskazań); chęć spróbowania czegoś nowego (50,2%) oraz modę panującą wśród ich rówieśników (12%) - to wynik...
Międzynarodowy Dzień Dziecka jest obchodzony również w jastrzębskim szpitalu na Oddziale Pediatrycznym. Z tej okazji mali pacjenci mogli, choć na chwilę, wcielić się w rolę lekarzy. Udowodnili, że każdy może być superbohaterem.
W jastrzębskim szpitalu działa jeden z najlepiej wyposażonych oddziałów intensywnej opieki dziecięcej w południowej Polsce. 1 czerwca obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. W tym czasie oddział udzielił pomocy ponad 3,5 tys. pacjentom.
Z okazji Dnia Matki 27.05 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 przygotował dla świeżo upieczonych mam porady laktacyjne, a dla przyszłych i obecnych mam - cykl warsztatów praktycznych. O wzięciu udziału decyduje kolejność zgłoszeń - liczba miejsc ograniczona
Ma zaledwie pięć lat i kolejny raz zmaga się z poważną chorobą. W ciągu ostatnich czterech lat przeszedł już 32 chemie. Jedyną szansę na leczenie chłopczyka dają lekarze ze szpitala w Rzymie. Terapia będzie jednak kosztować ponad milion złotych.