Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
„Smoczyca” zebrała karmę dla schroniska za 5 tys. zł [WIDEO] 

Jastrzębska „smoczyca”, czyli Malwina Nowak od lat wspiera Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. W tym roku udało się zebrać prawie 5 tys. zł i przeznaczyć je na zakup wartościowej karmy dla psów i kotów.

Po Parku Śląskim możesz przejechać się busem bez kierowcy. Nowinka techniczna od 24 maja 

Od 24 maja Blees BB-1, będzie woził gości Parku Śląskiego na trzykilometrowym odcinku przez Aleję Żyrafy, wzdłuż Śląskiego Ogrodu Zoologicznego aż do Planetarium - Śląskiego Parku Nauki. Pilotaż potrwa do 21 czerwca, a przejazdy będą bezpłatne.

Rozegrali IX Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Tadeusza Wijasa [ZDJĘCIA]  

Już po raz 9. w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Memoriał Tadeusza Wijasa, podczas którego na ringu zaprezentowali się młodzi zawodnicy.

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie. 4,8 tys. osób zostało pozbawionych prawa do zasiłku 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich przeprowadzonych w pierwszym kwartale 2024 roku. Kwota wstrzymanych i zwróconych świadczeń chorobowych w całym kraju to blisko 12 mln zł, w województwie śląskim to ponad 1,7 mln zł.

Bella Italia, czyli nauka nad Adriatykiem  

Kiedy w „Korfantym” rozeszła się informacja, że można wyjechać do Włoch na zagraniczny staż, a na dodatek dostać kieszonkowe, uczniowie z entuzjazmem podeszli do tej propozycji. Wiadomo, Adriatyk, plaża no i ta niesamowita włoska kuchnia, jednym słowem - Bella Italia. Tak właśnie może wyglądać nauka zawodu i nikt nie myśli o wagarach.

Tłumy na jarmarku staroci w Chałupkach [ZDJĘCIA]  

11 i 12 maja do Chałupek tradycyjnie zjechali pasjonaci staroci. Impreza jest organizowana dwa razy w roku na przejściu granicznym i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 

Charytatywny festyn z okazji urodzin Samuelka!  

W sobotę, 18 maja, na boisku piłkarskim w dzielnicy Rowień-Folwarki odbędzie się urodzinowy festyn charytatywny pod hasłem "Rajd po życie".

Hamburger zamiast książki? Fast food za księgarnię  

Wielu mieszkańców kojarzy, że przy ulicy Mazowieckiej od niepamiętnych czasów znajdowała się księgarnia. Jakiś czas temu została zamknięta. Podobno w jej dawnych pomieszczeniach ma znajdować się fast food, czyli bar szybkiej obsługi. Każdy ma gusta kulinarne, jakie ma, ale taka zamiana nie każdemu musi się podobać.

Food Fest na placu WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

W weekend na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można skosztować potraw w różnych wariacjach. Wszystko to dzięki food truckom, które przyjechały do Jastrzębia.  Mieszkańcy chętnie zamawiają oferowane specjały.

Żeglarscy mistrzowie z Jastrzębia-Zdroju [WIDEO] 

Trzech jastrzębian zajęło I miejsce podczas XVI Integracyjnych Regat Żeglarskich na mazurskim jeziorze Kisajno w Giżycku. Zawodnicy z naszego miasta już po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie umiejętności w tej dyscyplinie sportowej. 

Tragedia w kopalni JSW. W wypadku zginął 42-letni górnik z Ruchu Borynia 

W Ruchu Borynia kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie doszło w nocy (10.05.) do wypadku śmiertelnego, w którym zginął 42-letni górnik.

PILNE 5-letni Antoś jest już w klinice w Rzymie. Trzeba szybko zebrać brakującą kwotę na leczenie małego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju 

Nie ma chwili do stracenia. Lekarze w klinice Bambino Gesu natychmiast po przyjęciu chłopca rozpoczęli intensywne leczenie. Okazało się, że terapie, które były do tej pory prowadzone w Polsce, nie dały żadnej poprawy. W możliwie krótkim czasie trzeba zebrać jeszcze prawie 720 tysięcy złotych!

Podszywali się pod europosłankę PiS ze Śląska. Teraz usłyszeli wyrok. Kto im za to zapłacił? 

Na Śląsku wybuchnie polityczna bomba. Sąd Rejonowy w Mikołowie skazał dwóch mężczyzn, którzy prowadzili na Facebooku fałszywy profil Izabeli Kloc. W trakcie procesu wyszło na jaw, że otrzymywali za to pieniądze. Kwestią czasu jest ustalenie ich mocodawców.

Muzyczno-literackie święto bibliotek [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na 8 maja przypada Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji jastrzębianie mogą uczestniczyć w ciekawych spotkaniach z autorami i koncertach. Również i w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna stanęła na wysokości zadania i zaprosiła do siebie Katarzynę Groniec i zespół „Piramidy”, grający muzykę filmową.

Senat za językiem śląskim. Ostateczna decyzja w rękach prezydenta Dudy 

Senat przyjął bez żadnych zmian nowelizację ustawy dotyczącej mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. Przepisy przewidują uznanie języka śląskiego za język regionalny. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

ZUS wyśle 8 milionów listów. W kopercie dwie informacje do emerytów i rencistów 

8 mln listów zostanie wysłanych z ZUS do świadczeniobiorców. W kopercie znajdować się będą dwie informacje, jedna o marcowej waloryzacji, a druga o przyznaniu trzynastej emerytury.

Zobacz więcej