Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Krzysztof Jan Gadowski (ur. 14 sierpnia 1962 w Bochni) – polski polityk, inżynier transportu, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Wybrany w okręgu wyborczym nr 30 - Rybnik.

Działalność samorządowa: radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, wiceprzewodniczacy Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju (1998-2002), przewodniczący MZK (2002-2005), członek zarządu Euroregionu „Śląsk Cieszyński” (1998-2005), wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”(1998-2005), skupiającego gminy położone na granicy z Republiką Czeską, członek komitetu sterującego budową autostrady A-1.

Działalność społeczna i polityczna: organizator cyklicznych edycji „Jastrzębskiego Dyktanda”, organizator akcji charytatywnych, m.in. „Święta dla wszystkich”, akcji „Żak”; wolontariusz hospicjum; przewodniczący Parafialnego Funduszu Stypendialnego dla młodzieży; prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej; honorowy prezes Sekcji Terenowej „Wigor” Olimpiady Specjalnej Polska przy Zespole Szkół Specjalnych; przewodniczący Koła Powiatowego Platformy Obywatelskiej RP w Jastrzębiu Zdroju, członek Rady Krajowej PO RP;

Poseł na Sejm RP V i VI kadencji.

Komisje: Infrastruktury, Skarbu Państwa, członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP

Żonaty, troje dzieci.

krzysztof.gadowski@sejm.pl

Krzysztof Gadowski: Ponad 10 milionów Polaków bez wsparcia 

Sejm przyjął ustawę o dodatku węglowym, zgodnie z którą Polacy mają otrzymać 3 tys. zł. O zawirowaniach związanych z zakupem węgla i pomocą dla jego nabywców rozmawiamy z posłem Koalicji Obywatelskiej Krzysztofem Gadowskim.

Były minister Tomasz Siemoniak odwiedził Jastrzębie i odpowiadał na pytania mieszkańców o wojnę  

Na zaproszenie posła Krzysztofa Gadowskiego w środowe popołudnie 29 czerwca do Jastrzębia-Zdroju zawitali byli pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej: Tomasz Siemoniak i były sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek. Przy pełnej sali słuchaczy w hotelu Dąbrówka goście odpowiadali na pytania o wojnę i stan uzbrojenia polskiego wojska. W...

Czy rząd ma pomysł na drożyznę i brak węgla – pyta premiera poseł Gadowski 

- O ile w kopalniach koszty węgla typu orzech wahają się od 735 do 850 zł za tonę, to już w składach węglowych, oddalonych o kilka kilometrów od kopalni, koszty zakupu przekroczyły barierę 2000 złotych za tonę. Również w przypadku cen ekogroszku ich poziom przekroczył granicę zdrowego rozsądku i waha się od 2500 zł do nawet 3800...

Krzysztof Gadowski: Rząd kupuje sobie czas, podpinając kroplówkę do kopalń [WYWIAD] 

Z posłem Krzysztofem Gadowskim rozmawiamy o trudnej sytuacji spółek górniczych, ich nie do końca realizowanej restrukturyzacji i odrzuceniu w senacie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa. 

Ustawa covidowa trafiła do kosza. Sprawdź, kto zagłosował tak jak prezes PiS Jarosław Kaczyński, a kto się wyłamał 

Zainicjowany przez posłów PiS projekt został odrzucony przy współudziale parlamentarzystów... Zjednoczonej Prawicy.

AKTUALIZACJA

Samorządowcy ostrzegają: Obcięcie pieniędzy na język niemiecki grozi nawet zamykaniem szkół. Wiceminister Woś mówi z kolei, że subwencja została urealniona 

- W całym Subregionie Zachodnim podejmujemy mocne działania, aby parlamentarzystom pokazać, że to błąd - komentuje w rozmowie z Nowinami wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój decyzję o obniżeniu prawie 40 mln zł subwencji dla samorządów terytorialnych na nauczanie języka niemieckiego, jako mniejszościowego. Kornowac to jedna z gmin należących...

Oni nie boją się igieł. Krwiodawcy uhonorowani podczas gali w Domu Zdrojowym [ZDJĘCIA]  

W Domu Zdrojowym odbyła się uroczysta akademia PCK z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce.

Samorządowcy powiedzieli posłom wprost o problemach transformacji górniczej. "To ważne spojrzenie" 

Drugi dzień posiedzienia sejmowej Podkomisji ds. Sprawiedliwej Transformacji w Jastrzębiu-Zdroju przebiegł pod znakiem samorządów i ich problemów, związanych z przejmowaniem i zagospodarowaniem terenów pogórniczych. W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrzowie Rydułtów, Pszowa, prezydent Jastrzebia-Zdroju i wójt Godowa. 

Apelują o zbadanie wpływu czeskiej elektrowni Detmarovice na nasze środowisko 

Czy i w jakim stopniu elektrownia w czeskich Dziećmorowicach wpływa na stan środowiska w powiecie wodzisławskim? Tego nikt tak naprawdę w Polsce nie wie. I może, jak przekonują niektórzy samorządowcy i mieszkańcy, czas najwyższy to sprawdzić.

Jak Śląsk będzie odchodzić od węgla? Sejmowa podkomisja obraduje w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Podczas Śląskiego Konwentu Klimatycznego w Katowicach w poniedziałek 22 listopada wybrzmiała zapowiedź marszałka Chełstowskiego o całkowitym odejściu od palenia węglem do 2028 roku. Z kolei w Jastrzębiu-Zdroju sejmowa Podkomisja stała d.s. Sprawiedliwej Transformacji obradowała na temat transformacji regionów górniczych, a jej członkowie...

Budować mur, wzywać NATO czy wpuszczać migrantów? Co o kryzysie na wschodniej granicy sądzą nasi parlamentarzyści? 

Na wschodniej granicy Polski narasta kryzys, wywołany przez Białoruś, która według ekspertów, rozpętała wojnę hybrydową, używają do tego imigrantów, specjalnie w tym celu ściąganych na Białoruś z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afganistanu. Poprosiliśmy o komentarze do tej sprawy polityków z naszego regionu, zarówno tych związanych...

Henryk Sławik uhonorowany pomnikiem w Szerokiej. Kim był? [ZDJĘCIA]  

Choć ławeczka, na której znajduje się pomnik Henryka Sławika, juz od pewnego czasu stoi przy kościele w Szerokiej, jej uroczyste odsłonięcie - przesunięte z powodu pandemicznych obostrzeń - odbyło się 16 lipca, dzień po urodzinach bohatera.

Troje wicemarszałków sejmu odwiedziło Jastrzębie-Zdrój. Mówili o przyszłości regionu [WIDEO]  

Na zaproszenie posła z Jastrzębia-Zdroju Krzysztofa Gadowskiego, miasto odwiedziła silna reprezentacja Koalicji Obywatelskiej, w tym aż troje wicemarszałków sejmu: obecna wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, a także byli wicemarszałkowie Barbara Dolniak i Cezary Grabarczyk. Byli także posłowie PO. Przyjechali do Jastrzębia-Zdroju...

Z hukiem otworzyli Browar Jastrzębie - owoc zbiórki crowdfoundingowej [ZDJĘCIA BROWARU I FESTIWALU PIWA]  

Cały proces powstania Browaru Jastrzębie rozpoczął się w 2017 roku, kiedy inicjatorzy rozpoczęli przygotowania do stworzenia lokalnego browaru. W 2018 roku uruchomiona została zbiórka crowdfoundingowa w internecie, a dziś, dzięki zaufaniu ponad 4500 tys. akcjonariuszy, browar otwiera się w Jastrzębiu-Zdroju. 

Strażacy w komendzie dyskutowali o kontrowersyjnym projekcie ustawy 

14 maja 2021 roku o godzinie 9:00 w KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z przedstawicielami OSP z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju st. bryg. Wojciech Piechaczek, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Daniel Lebioda, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP...

Węglowe gierki - komentarz Krzysztofa Gadowskiego do umowy dotyczącej transformacji górnictwa 

Zdaniem wielu ekspertów z kopalniami pożegnamy się już do 2040 roku. Będzie to spowodowane spadkiem zapotrzebowania na węgiel wywołanym m.in. likwidacją większości bloków węglowych, powstaniem nowych elektrowni i ciepłowni gazowych, budową nowych farm wiatrowych na morzu i lądzie – uważa poseł Krzysztof Gadowski, komentując umowę...

Przedsiębiorcy i młodzi spotkali się z Anną Hetman 

Sprawiedliwa Transformacja, nowy okres programowania 2021-2027 i efektywne pozyskiwanie środków unijnych - między innymi te tematy były poruszane podczas spotkania, które odbyło się 25 stycznia.

Zobacz więcej