Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Urodził się 22 kwietnia 1957 r. w Gdańsku. Jego ojciec pracował jako stolarz na kolei, a matka jako sekretarka w szpitalu. Ojciec zmarł, gdy Donald Tusk miał 14 lat. W 1976 r. rozpoczął studia historyczne na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie zaangażował się w nielegalną działalność przeciwko reżimowi komunistycznemu. Podjął m.in. współpracę z podziemnymi Wolnymi Związkami Zawodowymi, poznał też przyszłego przywódcę Solidarności Lecha Wałęsę. W latach 90. Donald Tusk był posłem do parlamentu i pełnił m.in. funkcję wicemarszałka Senatu. W 2001 r. był współzałożycielem nowej partii centrowej: Platformy Obywatelskiej, a w 2003 r. został jej przywódcą. W 2007 r. po trudnej kampanii odniósł zwycięstwo nad rządzącą partią prawicową i został premierem. W 2014 r. Donald Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej, a w 2017 r. wybrany ponownie – na drugą 2,5-letnią kadencję. W grudniu 2019 r. Donald Tusk objął urząd przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Od 3 lipca 2021 pełni obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej (PO). 24 października 2021 wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. 11 grudnia 2023 wybrany przez Sejm RP na Premiera RP.

Zaprzysiężenie nowego rządu. Premier przedstawił skład Rady Ministrów [WIDEO] 

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowej Rady Ministrów. 

Wyniki wyborów 2023: PiS, PO, Trzecia Droga, Lewica, Konfederacja. "To jest koniec rządów PiS-u" 

Wyniki exit poll OGP: PiS 33,5%, KO 31,4%, Trzecia Droga 13,9%, Lewica 9,8%, Konfederacja 7,7% (badanie exit poll to forma sondażu, w którym o preferencje wyborcze pyta się osoby, które faktycznie uczestniczyły w głosowaniu).

Święto PiS-u w Rybniku. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami na finiszu kampanii wyborczej [RELACJA NA ŻYWO]  

W przedostatnim dniu kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Rybnika, by wesprzeć lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. 

Poseł Matusiak prostuje: Zażalenie już w czerwcu zostało opłacone 

W nawiązaniu do niedawnego artykułu o pozwie posła Grzegorza Matusiaka wobec Donalda Tuska, poseł z Jastrzębia-Zdroju przedstawił naszej redakcji potwierdzenie opłaty zażalenia do Sądu Okręgowego w Katowicach. 

Pozew posła Matusiaka przeciw Tuskowi czekał przez brak opłaty. Tusk musi też dać odpowiedź 

Z początkiem roku poseł Grzegorz Matusiak zapowiedział złożenie pozwu przeciw Donaldowi Tuskowi. Tak też się stało i z końcem lutego pozew trafił do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Na jakim etapie jest sprawa?

Zjednoczona Prawica na konferencji w Wodzisławiu: Razem idziemy po zwycięstwo  

W poniedziałek (26.06) w biurze posłanki Teresy Glenc, która jest pełnomocnikiem okręgu 30 odbyła się konferencja z udziałem parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy.

Poseł Grzegorz Matusiak ma prośbę do Donalda Tuska 

Zapowiedziana na wtorkowe przedpołudnie wizyta Donalda Tuska w Wodzisławiu Śląskim to kolejna okazja dla posła Grzegorza Matusiaka, by przypomnieć o wydarzeniach z Jastrzębia z 2015 roku. Poseł, w galowym mundurze górniczym, z banerami, pojawił się na terenie byłej kopalni 1 Maja, gdzie ma się odbyć spotkanie.

Donald Tusk zapowiedział wizytę w Rybniku, Wodzisławiu i Raciborzu. W poniedziałek był w Pszczynie [WIDEO]  

Trwa ofensywa informacyjna posłów Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek (20.03.) do Pszczyny, na spotkanie z kobietami, przyjechał Donald Tusk. Zapowiedział, że w kolejnych dniach odwiedzi Rybnik, Wodzisław Śląski i Racibórz.

Tusk w Bytomiu, Grodzki w Rybniku, Budka w Żorach, czyli najazd Koalicji Obywatelskiej na Śląsk 

Co prawda w naszym regionie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nie będzie, ale okazji do spotkania z politykami nie zabraknie.

Poseł Matusiak zapowiedział pozew przeciw Donaldowi Tuskowi. Poszło o strzały przed JSW 

W lutym minie 8 lat od wydarzeń przed budynkiem Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., podczas których w wyniku szturmu na budynek spółki padły strzały z broni gładkolufowej. Teraz oficjalny pozew przeciw Donaldowi Tuskowi zapowiedział poseł Grzegorz Matusiak.

Grzegorz Matusiak chciał spotkać się z Donaldem Tuskiem i pokazać mu transparent o górnikach z JSW  

Poseł PiS czekał na byłego premiera pod bramą RAFAKO w Raciborzu. W pobliżu znajdowali się również dziennikarze TVP.

Donald Tusk rozmawiał z załogą RAFAKO. Firma z Raciborza stoi na krawędzi upadłości z powodu konfliktu z TAURONEM [RELACJA NA ŻYWO]  

Rankiem 20 stycznia były premier Donald Tusk przyjechał do firmy RAFAKO w Raciborzu. Zaprosili go związkowcy, zaniepokojeni losem przedsiębiorstwa. RAFAKO to wciąż największy pracodawca w Raciborzu.

AKTUALIZACJA

RAFAKO przed wizytą Donalda Tuska. "Przyjedzie były i przyszły premier" 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma spotkać się z załogą rankiem 20 stycznia. Do Raciborza zaprosili go związkowcy z RAFAKO.

Poseł Adam Gawęda ma prostą receptę na obniżkę cen energii 

O galopujących cenach energii, spekulacji uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla oraz naprawie bloku w Jaworznie i sytuacji Rafako rozmawiamy z Adamem Gawędą, posłem Prawa i Sprawiedliwości ze Śląska.

Otwarcie mostu w Mszanie już w piątek? 

Najprawdopodobniej już w ten piątek (23 maja) most na autostradzie A1 w Mszanie zostanie otwarty. Na otwarcie ma przyjechać premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk na Barbórce w kopalni JSW 

4 grudnia premier Donald Tusk odwiedził kopalnie Krupiński, która należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Oprócz tradycyjnych życzeń, zapewnił pracowników kopalni, że górnictwo jest i będzie filarem polskiej energetyki.

Zagórowski zadowolony z deklaracji premiera 

10 września ruszyły Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2013. Obecny był na nich premier Donald Tusk, który zapowiedział, że państwo wesprze przemysł górniczy. Z takiej deklaracji zadowolony jest Jarosław Zagórowski, prezes JSW. 

Zobacz więcej