Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Krzysztof Jan Gadowski (ur. 14 sierpnia 1962 w Bochni) – polski polityk, inżynier transportu, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Wybrany w okręgu wyborczym nr 30 - Rybnik.

Działalność samorządowa: radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, wiceprzewodniczacy Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju (1998-2002), przewodniczący MZK (2002-2005), członek zarządu Euroregionu „Śląsk Cieszyński” (1998-2005), wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”(1998-2005), skupiającego gminy położone na granicy z Republiką Czeską, członek komitetu sterującego budową autostrady A-1.

Działalność społeczna i polityczna: organizator cyklicznych edycji „Jastrzębskiego Dyktanda”, organizator akcji charytatywnych, m.in. „Święta dla wszystkich”, akcji „Żak”; wolontariusz hospicjum; przewodniczący Parafialnego Funduszu Stypendialnego dla młodzieży; prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej; honorowy prezes Sekcji Terenowej „Wigor” Olimpiady Specjalnej Polska przy Zespole Szkół Specjalnych; przewodniczący Koła Powiatowego Platformy Obywatelskiej RP w Jastrzębiu Zdroju, członek Rady Krajowej PO RP;

Poseł na Sejm RP V i VI kadencji.

Komisje: Infrastruktury, Skarbu Państwa, członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP

Żonaty, troje dzieci.

krzysztof.gadowski@sejm.pl

Czy rząd ma pomysł na drożyznę i brak węgla – pyta premiera poseł Gadowski 

- O ile w kopalniach koszty węgla typu orzech wahają się od 735 do 850 zł za tonę, to już w składach węglowych, oddalonych o kilka kilometrów od kopalni, koszty zakupu przekroczyły barierę 2000 złotych za tonę. Również w przypadku cen ekogroszku ich poziom przekroczył granicę zdrowego rozsądku i waha się od 2500 zł do nawet 3800...

Kto zdobył najwięcej głosów w Jastrzębiu? 

Nie milkną jeszcze echa niedzielnych wyborów parlamentarnych.  Znamy wyniki ogólnokrajowe oraz w Okręgu nr 30, w skład którego wchodziło Jastrzębia. Warto zapoznać się z wynikami, jakie poszczególni posłowie, osiągnęli w naszym mieście.

Gadowski: Rząd kolejny raz dzieli górniczych emerytów 

Sejm przyjął ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, na podstawie której emeryci i renciści górniczy do końca roku otrzymają po 10 tys. zł rekompensaty. Wiele kwestii zaproponowanych przez rząd w ustawie budzi wątpliwości wśród byłych pracowników kopalń.

Deputat węglowy: Likwidacja czy sprawiedliwość? 

Sprawa deputatu węglowego budzi kontrowersje. Jedni uważają, że dobrze, że sprawa w końcu znajduje swój finał, drudzy -  że uchwalona przez Sejm ustawa to w istocie likwidacja jednego z najstarszych przywilejów górniczych, z którego zresztą nie wszyscy górnicy-emeryci skorzystają. Jak to jest? Jakie zdanie na ten temat mają jastrzębscy posłowie?

Poseł z Jastrzębia wiceministrem w Gabinecie Cieni 

Poseł Krzysztof Gadowski (PO) z Jastrzębia-Zdroju wszedł w skład tak zwanego Gabinetu Cieni, który stworzyła Platforma Obywatelska. Jastrzębianinowi przypadła funkcja wiceministra energii. 

Poseł z Jastrzębia jednym z najbardziej pracowitych posłów 

Krzysztof Gadowski został zaliczony do najbardziej aktywnych parlamentarzystów Sejmu VII kadencji, po roku jego pracy.  Poseł został sklasyfikowany na siódmym miejscu. 

Byli pracownicy PRG niedługo otrzymają ekwiwalent 

Byli pracownicy przedsiębiorstw robót górniczych otrzymają ekwiwalent za deputat węglowy do końca marca. Informację podało biuro poselskie Krzysztofa Gadowskiego, który mocno związany jest ze sprawą ekwiwalentu.

"Pro - prawo do życia" komentuje sprawę posła Gadowskiego 

Fundacja „Pro - prawo do życia” skomentowała ostatnie wydarzenia dotyczące pikiet na temat stosunku posła Krzysztofa Gadowskiego do aborcji. Sąd uznał, że informacje zawarte w rozprowadzanych przez pikietujących ulotkach są nieprawdziwe. Organizatorzy pikiet mówią jednak wyraźnie, że wyrok sądu jest niesprawiedliwy.

Brudna kampania z aborcją w tle? Jest decyzja sądu 

W ostatnim czasie na terenie naszego miasta pojawiły się banery i ulotki na temat popierania przez posła Platformy Obywatelskiej, Krzysztofa Gadowskiego, prawa do aborcji. Osoby, które rozpowszechniały informacje muszą je teraz sprostować, bo zgodnie z decyzją sądu są nieprawdziwe.  - Te informacje są nieprawdziwe. To kampania oszczerstw...

Porównujemy posłów. Kto był aktywniejszy? Kto więcej wydał? 

Dwóch posłów z naszego miasta kandyduje w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Sprawdziliśmy, kto jest bardziej aktywny w Sejmie, przynajmniej według statystyk. Przypomnijmy, wybory odbędą się w niedzielę 25 października.

Grzegorz Matusiak pisze listy w sprawie JSW 

Poseł z Jastrzębia, Grzegorz Matuskak (PiS), prosi o włączenie się do sprawy JSW wicepremiera Janusza Piechocińskiego, prezydent Annę Hetman oraz kolegę z poselskiej ławy, Krzysztofa Gadowskiego (PO).

Poseł Gadowski apeluje o porozumienie w JSW 

Krzysztof Gadowski (PO), poseł z Jastrzębia, wystosował apel do stron negocjujących porozumienie w JSW. Chce żeby spółka i górnicy znaleźli rozsądny kompromis.

W tym roku będzie kolejne Jastrzębskie Dyktando 

7 czerwca w naszym mieście, po raz siódmy odbędzie się Jastrzębskie Dyktando. Główną nagrodą jest 3100 złotych. Zgłaszać się można do 5 czerwca.

Politycy z Jastrzębia są mało rozpoznawalni 

W sierpniu na terenie województwa śląskiego przeprowadzono sondaż dotyczący rozpoznawalności polityków z regionu. Posłowie z Jastrzębia-Zdroju zajęli w nim 60. i 73. miejsce.

W Sejmie otwarto wystawę zdjęć Jastrzębia w 3D 

W środę w Sejmie została otwarta wystawa z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Jastrzębiu-Zdroju. Na wernisażu pojawił się m.in. prezydent miasta Marian Janecki oraz grupa mieszkańców.

Poseł Krzysztof Gadowski prowadzi video bloga 

Krzysztof Gadowski, poseł Platformy Obywatelskiej z Jastrzębia-Zdroju od niedawna prowadzi video blog na YouTubie. Na razie nakręcił 3 odcinki, ale jak mówi tematów nie zabraknie.

"To PO, samo zło". Koniec strajku generalnego 

We wtorek 26 marca w Jastrzębiu, jak i na całym Śląsku odbył się strajk generalny "Solidarności". W naszym mieście protestujący przeszli ulicami miasta pod biuro posła Platformy Obywatelskiej, gdzie m.in. skandowali hasło "To PO, samo zło". 

Zobacz więcej