Przejście dla pieszych znajdujące się tuż koło targowiska jest niebezpieczne - tak uważa Grzegorz Mosoń, który interweniował w tej sprawie w magistracie. Radny uważa, że należy tam zamontować sygnalizację świetlną.
Jar przy ulicy Opolskiej, tuż obok Szkoły Podstawowej Nr 19, wypięknieje. Kiedyś znajdowały się tam dzikie ogródki działkowe i nielegalne składowisko śmieci, niedługo będzie to miejsce przyjazne mieszkańcom.
Książka Anny Lerch-Wójcik pt. „Pełny bonclok. Tradycje kulinarne w podmiejskich dzielnicach Jastrzębia-Zdroju” cieszy się niezmienną popularnością. Niedawno została wznowiona, dzięki czemu może trafić do zainteresowanych. O książce rozmawiamy z jej autorką Anną Lerch-Wójcik, jastrzębianką i absolwentką etnologii na Uniwersytecie Śląskim.
Inwestycje, jak tłumaczą urzędnicy, będą hołdem dla wydarzeń sierpniowych lat 80. i Porozumienia Jastrzębskiego.
Na liście beneficjentów jest pięć samorządów z naszego regionu. Lista rezerwowa to kolejne pięć wniosków z czterech samorządów. Sprawdź, które samorządy otrzymają pieniądze.
Osiedle Morcinka liczy około 3,5 tysięcy mieszkańców. Można powiedzieć, że ma charakter kameralny. Obfituje w liczne tereny rekreacyjne i wypoczynkowe. Jak mówi przewodniczący zarządu osiedla Grzegorz Mosoń: „Tu warto mieszkać”. Obecnie pełni drugą kadencję na tym stanowisku, jest mieszańcem osiedla od 48 lat.
GZPON to punkt gdzie można oddać bezpłatnie selektywnie zbierane odpady komunalne, których nie można wyrzucać do zwykłych kontenerów na śmieci.
Ogólnopolska Grupa Badawcza ocenia, że największe szanse na zmianę władzy w Subregionie Zachodnim są w Pszowie, gdzie rządzi Czesław Krzystała. Wyżej jest tylko dwóch włodarzy innych śląskich miast – Siewierza i Zabrza.
Zgodnie z nowymi przepisami, od 1 lipca 2023 r. można składać wnioski o świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, które mogą uzyskać osoby, pełniące funkcję sołtysa, nie mniej niż osiem lat po osiągnięciu wieku emerytalnego. Czym właściwie zajmuje się sołtys i co o świadczeniu myślą sami zainteresowani?
Radni tej i poprzednich kadencji, prezydent Anna Hetman oraz jej porzednicy, a także wielu zaproszonych gości uczestniczyło w uroczystej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Młodzieżowej Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.
Data 30 czerwca jest ważna dla Jastrzębia-Zdroju. To symboliczny dzień urodzin. Dokładnie 60 lat temu weszło w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie utworzenia niektórych miast w województwach gdańskim i katowickim. Tak narodziło się miasto.
Osiedle Staszica zajmuje teren w obrębie al. Piłsudskiego, Warszawskiej i Północnej. Nie brakuje tam różnych instytucji, jak Powiatowy Urząd Pracy, Publiczne Przedszkole Nr 21, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, przychodnia zdrowia oraz szkoły: ZS Nr 2 - „Korfanty”, III Liceum Ogólnokształcące Szkoła Podstawowa nr 19. O tym jak...
Przedstawiciele gmin z subregionu centralnego i zachodniego odebrali symboliczne czeki w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka". W wydarzeniu uczestniczyli przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik oraz radni Maria Materla i Grzegorz Wolnik.
W jastrzębskim magistracie odbyło się spotkanie prezydent Anny Hetman z włodarzami gmin Mszana i Godów oraz przedstawicielami JSW i SRK w sprawie terenu po kopalni Jas-Mos. Co ustalili uczestnicy spotkania?
Akcja "Przypilnuj wyborów" schodzi na poziom powiatów. Lokalni politycy Koalicji Obywatelskiej przekonują, że jesienią rząd PiS nie będzie grał fair-play, bo ma zbyt dużo do stracenia. Stąd apel do mieszkańców, aby zgłaszali się na "mężów zaufania". To funkcja społeczna, za którą przysługuje dieta. Ile można zarobić na pilnowaniu wyborów?
Od poniedziałku 19 czerwca trwa głosowanie na projekty z Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego.
Młodzi ludzie, którzy zaczynają dorosłe, samodzielne życie zadają sobie pytanie: wyjechać czy zostać w Jastrzębiu-Zdroju? Związać swoją przyszłość z miastem czy znaleźć sobie inną przestrzeń na realizację swoich planów i zamierzeń?