Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Jastrzębie-Zdrój nie zostanie Europejską Stolicą Kultury. Szansę mają Katowice i Bielsko-Biała 

- Bardzo się cieszę z bogactwa tego naboru, z tego, że w konkursie wzięło udział 12 miast - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński na konferencji prasowej, podczas której przewodnicząca Panelu Ekspertów...

Cud w Brukseli, czyli jak PiS, PO i Lewica przemówiły jednym głosem 

Przyglądając się działalności europosłów z naszego regionu można zauważyć coś zaskakującego: gdy idzie o kluczowe interesy Polski, potrafią działać niezależnie od barw politycznych (choć nie jest to normą). To niezwykle rzadkie zjawisko...

300 złotych miesięcznie dla sołtysa. Na czym polega ta funkcja i dlaczego jest taka ważna? 

Zgodnie z nowymi przepisami, od 1 lipca 2023 r. można składać wnioski o świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, które mogą uzyskać osoby, pełniące funkcję sołtysa, nie mniej niż osiem lat po osiągnięciu wieku emerytalnego....

Premier Morawiecki: Planujemy przeprowadzić referendum i wybory parlamentarne w tym samym czasie 

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów potwierdził, że planuje się przeprowadzić referendum dotyczące relokacji migrantów w tym samym dniu co wybory parlamentarne. Projekt ustawy w tym zakresie złożyli w Sejmie posłowie PiS.

Prezes PGG ostrzega przed dyrektywą metanową, która doprowadzi do "szybkiej likwidacji górnictwa w Polsce" 

Zagrożeniem dla górnictwa ma być tzw. dyrektywa metanowa, nad którą pracuje Parlament Europejski.

Strażacy i ratownicy górniczy z PGG ratują ofiary trzęsienia ziemi w Turcji 

10 ratowników PGG wyleciało do Turcji 8 lutego. To perwsza grupa ratowników z naszych kopalń, którzy pomagają w poszukiwaniu osób poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi.

Czeczeński zbrodniarz wyciąga "pomocną" dłoń do Ślązaków. "Rosja powinna pomóc w organizacji referendum" 

Ramzan Kadyrow grozi "denazyfikacją" i "demilitaryzacją" Polski. Uważa też, że na Śląsku powinno zostać zorganizowane referendum, a Rosja może udzielić "pomocy organizacyjnej".

Jarosław Szczęsny: Mam nadzieję, że z marszałkiem tak czy owak będziemy współpracować dla dobra regionu [WYWIAD] 

O komentarz do wczorajszych wydarzeń w Sejmiku poprosiliśmy radnego Jarosława Szczęsnego, jedynego radnego Sejmiku z powiatu wodzisławskiego, członka sejmikowej koalicji PiS (choć nie członka partii).

WAŻNE PiS traci władzę w województwie. Wojciech Kałuża rezygnuje, wybrano nowy zarząd 

W poniedziałek 21 listopada (z przedłużeniem do 22 listopada w nocy) odbyła się sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Sprawy przybrały niespodziewany obrót po tym, kiedy doszło do przewrotu i marszałek Jakub Chełstowski przeszedł na stronę...

Jesienią w Rybniku ruszą studia dla... menedżerów kopalń 

Oferta studiów podyplomowych na kierunku "menedżer produkcji" będzie skierowana do kadry zarządzającej - dozoru wyższego i kierownictwa kopalń.

Jesienią w Rybniku ruszą studia dla... menedżerów kopalń 

Oferta studiów podyplomowych na kierunku "menedżer produkcji" będzie skierowana do kadry zarządzającej - dozoru wyższego i kierownictwa kopalń.

GS UKS Krzanowice gospodarzem wojewódzkich półfinałów i finałów w siatkówce plażowej [ZAPOWIEDŹ] 

Najlepsze juniorki i kadetki ze Śląska przyjadą do Krzanowic. Tam na boiskach plażowych przy Szkole Podstawowej (ulica Akacjowa 1) zostaną rozegrane wojewódzkie półfinały i finały.

Zmarł Marian Zembala. "Wielki skromny człowiek" 

Politycy z różnych frakcji wspominają zmarłego profesora Mariana Zembalę - słynnego kardiochirurga.

Rodzice chcą 1000 zł na dziecko. Na Śląsku 41,5 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy 

Rodzice i opiekunowie z województwa śląskiego złożyli 41,5 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Wnioski o nowe świadczenie można składać od początku stycznia. Przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. W ramach programu rodzice dzieci uprawnionych do świadczenia mogą...

Milion złotych dla działkowców z województwa śląskiego. Trwa nabór wniosków 

Rodzinne ogrody działkowe mogą otrzymać jednorazowo 50 tys. zł. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na: prace budowlane, modernizację alei i dróg ogrodowych wraz odwodnieniem, zakup zbiorników wody deszczowej oraz meliorację.

Przestępcy zakładali firmy na bezdomnych. Potem "zatrudniali" w nich cudzoziemców i legalizowali ich pobyt w Polsce. Ile zarobili na tym procederze? 

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu rozbili międzynarodową grupę przestępczą. Przestępcy legalizowali cudzoziemcom pobyt na terenie RP.

Ponad trzy tysiące osób zaszczepiło się w majówkę 

3120 mieszkańców województwa śląskiego skorzystało z akcji „Zaszczep się w majówkę”. W ostatnim dniu tego ogólnopolskiego wydarzenia również nie zabrakło chętnych, by się zaszczepić i już od godziny 4 rano ustawiała się kolejka do mobilnego punkt szczepień.

To nie były powstania śląskie, ale wojna domowa - twierdzi europoseł Łukasz Kohut 

– Pierwszym etapem jest uznanie języka śląskiego za język regionalny. Później uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną – mówi europoseł Łukasz Kohut o drodze Ślązaków do stania się narodem.

20 milionów złotych na serial o Wojciechu Korfantym 

Marszałek Jakub Chełstowski zapowiedział, że w 2023 roku ukaże się serial opowiadający o przełomowym okresie w dziejach Śląska przez pryzmat zwykłych ludzi.

Marszałek Chełstowski: Niemcy traktowały Śląsk jak kolonię - powrót do Polski to najlepsza historia, jaka mogła się przydarzyć 

O znaczeniu powstań śląskich i planach związanych z obchodami stulecia tych wydarzeń w regionie rozmawiali uczestnicy konferencji „100-lecie Powstań Śląskich”, która została zorganizowana 29 marca przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. Uczestniczyli w niej marszałek...

Wielkanoc w prawie pustych kościołach, czyli święta w czasie pandemii 

Zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze zasady dotyczące sprawowania liturgii Triduum Paschalnego w czasie pandemii.

Koronawirus - raport dla Polski, województwa śląskiego i naszego regionu (28.03.2021 r.) 

Publikujemy dane na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Jastrzębiu-Zdroju, powiatach raciborskim, rybnickim i wodzisławskim, a także w Rybniku i Żorach (infografika).

Kto może kontrolować, czym palimy w piecu? Jakie kary grożą za spalanie odpadów? 

Stowarzyszenie "Zielony Racibórz" zebrało odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kontroli systemów grzewczych oraz kar, jakie grożą za palenie odpadami, węglem brunatnym lub flotem. Informacje zawarte w artykule dotyczą całego województwa śląskiego.

Po feriach dzieci z klas I - III wracają do szkół. Pozostałe obostrzenia będą obowiązywać do końca stycznia 

Szef resortu zdrowia przyznał, że w ocenie rządu szkody z nieprzebywania najmłodszych uczniów wśród rówieśników nie równoważą ryzyka pandemii.

Z Koszęcina do Raciborza. Zespół "Śląsk" oddaje krew i osocze [ZDJĘCIA]  

17 grudnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu gościło wyjątkowych dawców - artystów z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Najnowsze dane na temat epidemii koronawirusa w województwie śląskim (24.11.2020 r.) 

Informacja na temat nowych zakażeń, ozdrowień i zgonów. Do tego wykres uwzględniający dane z ostatnich dziesięciu dni.

AKTUALIZACJA

Zobacz więcej