Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju zakwalifikowali się do finału prestiżowego konkursu E(x)plory. Każdy może zagłosować na Sebastiana Kura i Pawła Orlika w plebiscycie na Nagrodę Publiczności. Młodzi wynalazcy stworzyli symulator składania komputera.
W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczysta gala z okazji 70-lecia Przedszkola Specjalnego im. Małych Bohaterów w Jastrzębiu-Zdroju. W uroczystości 19 października udział wzięli wychowankowie i ich rodzice, nauczyciele placówki oraz zaproszeni goście.
Uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju zapytali Annę Hetman, jakie są plusy i minusy bycia prezydentem miasta. Uczniowie, we wtorek, odwiedzili magistrat w ramach Lekcji o mieście.
Jaki ma być nauczyciel? Jakiego nauczyciela przyszłości wyobrażają sobie uczniowie? Młodzi ludzie wiedzą, że nie ma ludzi idealnych. Mają jednak swoje wyobrażenie o nauczycielu, człowieku, który nie tyle zmusza do nauki, ile objaśnia i tłumaczy świat.
W wyjątkowej przestrzeni sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia wręczono nagrody prezydenta miasta dla nauczycieli, a także wyróżnienia Śląskiego Kuratora Oświaty i Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Święto Komisji Edukacji Narodowej uroczyście obchodzono w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie przygotowali program artystyczny, były kwiaty i życzenia, słowa podziękowania.
"Nauczycielem trzeba się urodzić" - tak uważa Jolanta Grabkowska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 9 Specjalnych im dr Mikołaja Witczaka. Początkowo chciała być policjantką, jednak została pedagogiem, na dobre związując się ze szkołą. I tak już od 35 lat. W roku 2016 podjęła wyzwanie i odtąd kieruje szkołą specjalną. To w niej,...
Wyremontowano i doposażono kolejną pracownię zawodową – techniki samochodowej w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju.
Jaki powinien być nauczyciel? To pytanie często pojawia się w okolicach 14 października - Święta Komisji Edukacji Narodowej. Warto to właśnie pytanie skierować do pedagoga o 40-letnim doświadczeniu zawodowym, który już niejedno widział i niejedno przetrzymał w polskiej szkole.
4-letni Piotruś zbudował pojazd marsjański, a 6-letnia Kasia stworzyła Układ Słoneczny. Właśnie taką moc sprawczą mieli uczestnicy Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, której edycja odbyła się również w filii uczelni w Rybniku. W sobotę, 8 października, zorganizowano tam ciekawe warsztaty naukowe.
W Domu Zdrojowym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oprócz oficjalnej części uroczystości, słuchacze UTW przygotowali dla publiczności występ - "Zemstę" Fredry.
Szkoła Podstawowa nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju wzbogaciła się o nową pracownię. We wtorek (4.10.) odbyło się uroczyste otwarcie. Uczniowie będą korzystać z nowoczesnych narzędzi wspierających edukację.
Zespół Szkół Specjalnych Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka obchodził jubileusz półwiecza działalności. Uroczyste świętowanie odbyło się w Domu Zdrojowym. Był tort, życzenia urodzinowe oraz wielu gości.
„Orlęta. Grodno ‘39” na ten film udają się ostatnio wycieczki szkolne. Także młodzi jastrzębianie zasiądą w fotelach kinowych, aby obejrzeć realizację na temat napaści sowieckiej na Polskę. Bez wątpienia jest to film o patriotyzmie, ale też o podziałach, czy nawet nienawiści, która nie ustępuje w czasach wojny, a nawet wybucha...
Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił nabór do kolejnej, siódmej już edycji projektu "Śląskie - Inwestujemy w talenty".
Raciborska uczelnia stale rozwija bazę dydaktyczną. Ostatnim nabytkiem jest zestaw konferencyjny wraz z dźwiękoszczelną, dwumiejscową kabiną tłumaczeniową najnowszej generacji. System będzie wykorzystany głównie przez studentów kierunku filologia (język angielski, niemiecki i czeski) podczas zajęć z tłumaczenia ustnego na specjalności...
Kiedy był małym chłopcem, tatę rozstrzelali mu sowieci. Wraz z mamą został załadowany do bydlęcego wagonu i w samym środku zimy, przy bardzo dużych mrozach, wywieziony na Syberię. Dziś, 90-letni pan, Ryszard Czernecki, przekazuje zadanie stania na straży pamięci, młodszemu pokoleniu. Od niedawna prezesem Związku Sybiraków Oddział...